БАЛКАНСКА ВЕЧЕР: Црвена Звезда, Олимпијакос и Динамо Загреб во групите на ЛШ!

На првиот дуел во Швајцарија беше 2:2, а и на денешниот дуел немаше победник, Црвена Звезда одигра нерешено 1:1 против Јанг Бојс.

Благодарение на поголем број постигнати голови на гостински терен играчите на Милојевиќ ја остварија целта. Во 59 минута водеа српските шампиони со голот на Вукановиќ, а гостите благодарение на автоголот на Ел Фарду Бен барем останаа непоразени на ова гостување.

Во останатите две средби, Олимпијакос уште еднаш го совлада рускиот Краснодар овојпат минимално со 1:2 и по 19 пат е во европскиот крем, а во групната фаза на ЛШ се најде и Динамо Загреб на македонскиот репрезентативец Аријан Адеми.

Откако во Хрватска славеа „модрите“ со резултат 2:0, на „Леркендал“ стадионот ремизираа 1:1 против Розенборг.

Прочитајте и...  Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Домаќините поведоа уште во 11 минута преку Акинтола, но фудбалерите на Бјелица израмнија со прекрасниот погодок на Гојак. Нашиот интернационалец Адеми кој е капитен на клубот го одигра целиот меч.

Црвена Звезда, Олимпијакос и Динамо Загреб одат во групите на ЛШ, а поразените Јанг Бојс, Краснодар и Розенборг ќе играат во групите на Лига Европа.

Лига на шампиони, плејоф

Реванш, во заграда се резултатите од првите натпревари:

Црвена Звезда-Јанг Бојс 1:1 (2:2)
Краснодар-Олимпијакос 1:2 (0:4)
Розенборг-Динамо Загреб 1:1 (0:2)

Прочитајте и...  Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Драма во Белгија: Авиониот на Меси приземјен поради дефект

Ванда Нара донесе одлука во името на Икарди и го шокира Интер

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Клоп летово си заминува од Ливерпул и се враќа во Германија?