Tag : Олимпијакос

Спорт Фудбал

Судија од ВАР поништи регуларен гол, се врати дома и имаше што да види! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од грчкиот фудбалски шампионат Олимпијакос на гостувањето кај Волос одигра 0:0. Пирејците постигнаа регуларен гол, но истиот беше поништен од судијата во ВАР...
Кошарка Спорт

Браун за пресврт на Црвена звезда против Олимпијакос (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Црвена звезда ја совладаа после голем пресврт екипата на Олимпијакос со 88:81, во натпреварото од 15. коло во Евролигата. Гостите од Грција имаа...
Спорт Фудбал

Атлетико Мадрид последен патник во осминафиналето на ЛШ

Слободен печат
Атлетико Мадрид е последната екипа која обезбеди пласман во осминафиналето од Лигата на шампионите откако на „Ванда Метрополитано“ со 2:0 го совлада рускиот Локомотив Москва....
Спорт Фудбал

Неверојатни сцени во Атина: Навивачите на Олимпијакос и Звезда маршираат низ „зелениот“ дел од градот (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Олимпијакос и на Црвена звезда одличните односи ги демонстрираат пред меѓусебниот вечерашен натпревар во Лигата на шампионите. Навивачите на Звезда, популарните „Делиите“ пристигнаа...
Останатo Спорт

Навивачите ја Звезда и Олимпијакос навиваа заедно против хрватски клуб (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарните „Делии“, фановите на Звезда допатуваа во Атина дури два дена пред дуелот помеѓу двете екипи во последното коло од Лигата на шампионите. Колку добри...
Спорт Фудбал

ХАОС ВО ГРЦИЈА: Навивачите на Олимпијакос тепаа фудбалери на ПАОК

Слободен печат
Навивачите на Олимпијакос предизвикаа вистински хаос пред натпреварот со ПАОК. Група од 20-тина хулигани на Олимпијакос ги чекаше фудбалерите на ПАОК пред влезот во соблекувалните...
Спорт Фудбал

Мурињо му се заблагодари на детето што ја додаде топката! (ВИДЕО)

Слободен печат
Тотенхем славеше против Олимпијакос со 4:2 во петтото коло од Лигата на шампионите, а Жозе Мурињо посебна пофалба имаше за момчето кое ги собираше топките...
Спорт Фудбал

Лондон обоен во црвено-бело, навивачите на Олимпијакос лудуваат во Англија (ВИДЕО)

Слободен печат
Навивачите на Олимпијакос кои секогаш им даваат поддршка на своите фудбалери и денеска не разочараа, буквално го окупираа Лондон пред денешниот дуел со Тотенхем во...
Спорт Фудбал

И ВО ПРАВО Е: Нојер го откри главниот „проблем“ на Баерн Минхен! (ФОТО)

Слободен печат
Голманот на Баерн Минхем, Мануел Нојер после завршувањето на натпреварот во Атина имаше една интересна изјава. – Сами си го отежнавме животот. Немаме доволно доверба...
Спорт Фудбал

СКАНДАЛ: Навивачите на Олимпијакос ги нападнаа фановите на Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат
Натпреварот од младинската фудбалска Лига на шампионите помеѓу екипите на Олимпијакос и Баерн го одбележа инцидент кој што сигурно УЕФА веднаш ќе го истражува и...