Tag : групи

Ракомет Спорт

Вардар во првиот шешир пред утрешната ждрепка за ЛШ

Слободен печат
Како што е веќе најавено, утре на 1 јули (среда 18.00 часот, Виена) ќе се формираат групите за новата сезона во ракометната Лига на шампионите....
Вести Свет

Фејсбук избриша речиси 900 профили на ултрадесничарски групи

Слободен печат
Фејсбук вчера избриша речиси 900 налози поврзани со ултрадесничарските групи Прауд бојс (Proud Boys) и Американ гард (American Guard), соопшти компанијата. Во соопштението е наведено дека...
Вести Македонија

МВР со мерки против собирање групи над 5 лица

Слободен печат
Доколку не се почитува одлуката на Влада донесена на синоќешната седница за забрана за собирање во групи од пет и повеќе лица, припадниците на МВР...
Ракомет Спорт

Ристовски ја одведе Бенфика во групите на ЕХФ купот! (ВИДЕО)

Слободен печат
Борко Ристовски во самиот финиш од средбата успеа да одбрани два пенали, што беше голем и клучен придонес на крајот неговата Бенфика да обезбеди настап...
Вести Економија

Зголемен прометот во индустријата

Слободен печат
Прометот во индустријата, вкупно, во септември годинава е намален за 0,9 отсто во однос на ланскиот септември, а е зголемен за 17,4 отсто во споредба...
Вести Регион

Афера со контроверзни пораки на Вибер и Ватсап ја тресат владеачката ХДЗ во Хрватска

Слободен печат
На последната седница на Претседателството на владеачката ХДЗ во Хрватска, главна тема беше најновата афера која се прошири од комуникациите на членството на партијата во...
Кошарка Спорт

Познати новите групи на Мундобаскетот, нема лесна задача за фаворитите

Слободен печат
Возбудувањата на Мундобаскетот во Кина продолжуваат веќе утре со настапите во втората фаза. Креирани се нови четири групи со по четири репрезентации кои беа најдобри...
Спорт Фудбал

Моментот кога дознаа дека се во „групата на смртта“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска беа извлечени групите во Лигата на шампионите, а УЕФА ги прогласи и најдобрите фудбалери за минатата сезона. Славија Прага дефинитивно немаше среќа во денешната...
Спорт Фудбал

Партизан ќе игра во групите на Лига Европа (ВИДЕО)

Слободен печат
Србија овие денови живее за фудбалот, а белградските ривали го поминаа ова лето успешно. Откако на првиот дуел беше 2:1 за Партизан, денеска на реваншот...
Спорт Фудбал

ЛШ, ждрепка: Елмас против Ливерпул, Адеми во група со Манчестер сити!

Слободен печат
Имаме двајца македонски репрезентативци кои се дел од елитата, Елиф Елмас кој потпиша летово за италијанскиот вицешампион Наполи се најде во групата Е со бранителот...