22 C
Скопје

Tag : Динамо Загреб

Спорт Фудбал

Новиот „Елиф Елмас“ на радарот на Бешикташ и Динамо Загреб

Слободен печат
Младиот 16-годишен фудбалер Бесар Гуџуфи на Беласица од Струмица го привлече вниманието со своите одлични игри во македонскиот шампионат… За услугите на левото крило кое...
Спорт Фудбал

УЕФА: Ни треба Динамо, пред 30 години Црвена звезда ќе беше во Суперлигата!

Слободен печат
Конгресот на УЕФА во Швајцарија се претвори во дебата за „Суперлигата“. Александер Чеферин, претседателот на Уефа, го отвори самитот на европскиот фудбал со говор на...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Крај за Адеми и Ристовски, Јунајтед за финале против Рома!

Слободен печат
Вечерва ги дознавме сите учесници во полуфиналето на Лига Европа, тие се Рома, Манчестер јунајтед, Арсенал и Виљареал. Рома триумфираше на првиот меч како гостин...
Спорт Фудбал

Лига на Европа: Адеми и Ристовски се надеваат на чудо во Шпанија

Слободен печат
Аријан Адеми и Стефан Ристовски со нивниот Динамо Загреб му гостуваат на Виљареал и иако имаат негатива од првиот натпревар, се надеваат дека на крајот...
Спорт Фудбал

Адеми не е сериозно повреден, ќе игра против Виљареал

Слободен печат
Динамо Загреб в четврток од 21.00 часот на реванш четвртфиналниот натпревар во Лига Европа ќе брка негатива од првиот меч (0:1) против Виљареал. Тренерот на...
Спорт Фудбал

Повреда на репрезентативецот Адеми, Динамо без капитенот против Виљареал!

Слободен печат
Проблеми за хрватскиот гигант, но секако и за нашата најдобра репрезентација, информациите велат дека Аријан Адеми има повреда. Динамо Загреб славеше во 28 коло од...
Спорт Фудбал

Динамо Загреб ќе гради нов стадион вреден 60 милиони евра

Слободен печат
Хрватскиот шампион Динамо Загреб, за кого настапуваат и македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски го претстави проектот за нов стадион кој ќе има капацитет...
Спорт Фудбал

ВИДЕО I Лига на Европа: Пеналот кобен за Адеми и Ристовски, Јунајтед со едната нога во полуфинале

Слободен печат
Динамо Загреб за кого настапуваат македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски, е поразен со 0:1 во првиот натпревар од четвртфиналето во Лигата на Европа....
Спорт Фудбал

Адеми и Ристовски против Виљареал бркаат полуфинале во Лига Европа

Слободен печат
Денеска ќе се играат првите натпревари од четвртфиналето во фудбалската Лига Европа, за нас секако најинтересно е новиот настап на Динамо Загреб во чии редови...
Спорт Фудбал

Ристовски: Пандев е како Ибрахимовиќ – би сакал да се вратам во Италија!

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец во интервјуто за „Калчомеркато“ зборува за историскиот пласман на Европското првенство, за македонскиот фудбал, амбициите со неговиот клуб Динамо Загреб.. Стефан Ристовски вчера...