1 C
Скопје

Tag : аријан адеми

Спорт Фудбал

Адеми е најдобар фудбалер на хрватскиот шампионат

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми, е прогласен за најдобар фудбалер во хрватското првенство за 2020 година. Адеми освои 66 од можните...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Елмас и Адеми ги очекуваат ривалите во нокаут-фазата

Слободен печат
Со почеток од 13.00 часот во седиштето на УЕФА, Нион, ќе се одржи ждребот за 1/16 финалето во Лига Европа, а помеѓу 32 екипи ќе...
Спорт Фудбал

ЛИГА НА ЕВРОПА: Динамо Загреб и Адеми поставија неверојатен рекорд за европска пролет

Слободен печат
Динамо Загреб чиј капитен е македонскиот репрезентативец, Аријан Адеми со 3:1 ја совладаа ЦСКА Москва, си обезбеди европска пролет и воедно постави нов рекорд во...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Адеми го чека Елмас, на Наполи му треба уште еден бод!

Слободен печат
Денеска завршува групната фаза и во Лигата на Европа преку која ќе ги дознаеме официјално сите патници во 1/16 финалето. Од Лигата на шампионите како...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Динамо слави, рекордерот Адеми асистираше за победа против Феенорд!

Слободен печат
Во рамките од петтото претпоследно коло од групната фаза во Лига Европа, екипата на Динамо Загреб вечерва триумфираше со резултат 0:2 против Феенорд од Холандија....
Спорт Фудбал

Лига на Европа: Адеми со Динамо и Црвена звезда пред пласман во нокаут фазата 

Слободен печат
Аријан Адеми по историскиот успех кој го постигна со македонската репрезентација и пласманот на ЕП, реди успеси и на купски план. Неговиот тим Динамо Загреб...
Спорт Фудбал

Адеми, Елмас и Велковски бркаат нокаут-фаза во Лига Европа!

Слободен печат
Денеска ќе се играат натпреварите од четвртото коло во Лига Европа после кое би можеле да ги дознаеме и првите патници во 1/16 финалето. Најблиску...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Адеми: Чувството е феноменално, вредеше за секоја секунда на откажувања и вложениот труд

Слободен печат
Големиот борец Аријан Адеми кој играше повреден во Грузија, за хрватски „24сата.хр“ зборува за успехот на македонската фудбалска репрезентација. Македонија по историската победа во Тбилиси...
Спорт Фудбал

Пандев, Адеми и Димитриевски добија „слободно“ од селекторот за Лигата на нации

Слободен печат
Откако македонската фудбалска репрезентација вчера со победата над Грузија обезбеди учество на Европското првенство наредната година, селекторот Игор Ангеловски, одлучи да им даде одмор на...
Спорт Фудбал

Познат составот кој треба да не однесе на ЕП: Во тимот и Адеми, во нападот со Пандев и Несторовски

Слободен печат
Селекторот Игор Ангеловски го одреди составот кој од 18. часот ќе истрча на „Динамо Арената“ во Тбилиси и кој против Грузија ќе се обиде да...