• аријан адеми

Динамо потврди: Адеми има понуда за нов договор!

Maкедонскиот репрезентативец, Аријан Адеми денес беше главна тема во хрватските спортски медиуми кои прво објавија дека Адеми побарал заминување, но се покажа дека тоа не е точно. Динамо вечерва излезе и со официјално соопштение во кое потврди дека нема никаков проблем со Адеми и македонскиот фудбалер добил понуда за нов договор. „ Нема никаков судир …

Динамо потврди: Адеми има понуда за нов договор! Read More »