Tag : краснодар

Вести Свет

Се урна руски воен авион кај Краснодар, пилотот нe успеал да се катапултира

Слободен печат
Во пад на руски воен школски авион „Л-39“ во регионот на Краснодар погина пилотот, соопшти руското Министерство за одбрана. – Борбениот школски авион се урна...
Спорт Фудбал

Астана со пресврт ги совлада резервистите на Јунајтед (ВИДЕО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед уште во минатото коло си го обезбеди пласманот во нокаут фазата од Лигата на Европа, но фудбалерите продолжија да им создаваат непријатни изненадувања...
Спорт Фудбал

Излезе од затвор и веднаш потпиша за рускиот шампион

Слободен печат
Александр Кокорин вчера излезе од затвор, а веќе декеска пронајде ангажман. Рускиот репрезентативец потпиша договор до крајот на сезоната со шампионот Зенит. Кокорин и неговиот...
Спорт Фудбал

БАЛКАНСКА ВЕЧЕР: Црвена Звезда, Олимпијакос и Динамо Загреб во групите на ЛШ!

Слободен печат
На првиот дуел во Швајцарија беше 2:2, а и на денешниот дуел немаше победник, Црвена Звезда одигра нерешено 1:1 против Јанг Бојс. Благодарение на поголем...
Спорт Фудбал

Немаме дозвола за прикажување филмови за возрасни

Слободен печат
Екипата на Краснодар го направи најголемото изненадување во вчерашните квалификации за пласман во Лигата на шампионите со елиминицијата на португалскиот тим Порто. Иако во првиот...
Спорт Фудбал

Адеми и Динамо на чекор од Лигата на шампионите (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е најзаслужен што Динамо Загреб ќе игра во баражот за влез во Лигата на шампионите.  Хрватскиот тим на гостувањето во Будимпешта...