Tag : лига европа

Спорт Фудбал

Нови датуми ќе имаат финалните мечеви во ЛШ и ЛЕ

Слободен печат
Првите луѓе на европскиот фудбал поради пандемијата на коронавирусот денеска официјално ги одложија финалните натпревари во Лигата на шампионите, Лига Европа и женското финале во...
Спорт Фудбал

Лига Европа: Шахтјор на „бразилски погон“, Ренџерс пред елиминација! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пред празните трибини (поради епидемијата на коронавирусот) во Пиреја составот на Олимпијакос одигра нерешено со Вулверхемптон (1:1) во првиот натпревар од осминафиналето во Лига Европа....
Спорт Фудбал

Санто лут на УЕФА: Луѓето умираат, а ние играме фудбал..апсурдно! (ВИДЕО)

Слободен печат
Од претходно беше најавено првиот натпревар од осминафиналето во Лига Европа помеѓу екипите на Олимпијакос и Вулверхемптон поради епидемијата на коронавирусот да се игра пред...
Спорт Фудбал

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ во мрежата на ЛАСК! (ВИДЕО)

Слободен печат
Се одиграа првите натпревари од осминафиналето во фудбалската Лига Европа, екипите на Базел и Манчестер јунајтед се многу блиску до пласман во наредната фаза. Базел...
Спорт Фудбал

Интер предаде меч во јуниорската ЛШ, се повлекува и првиот тим од Лига Европа!?

Слободен печат
Интер се одлучи за радикален потег, го предаде мечот во јуниорската Лига на шампионите, а се шпекулира дека можно е истото да го направи и...
Спорт Фудбал

Базел одлучи, нема да игра на својот стадион поради коронавирусот!

Слободен печат
Како што пренесуваат официјално од швајцарскиот фудбалски клуб Базел, реваншот од осминафиналето во Лига Европа на 19 март (21.00 часот) помеѓу Базел и Ајнтрахт Франкфурт...
Спорт Фудбал

Еден реванш меч во ЛШ, и уште два во Лига Европа пред празни трибини!

Слободен печат
Шпанскиот министер за здравство, Салвадор Ила, во вторникот препорача спортските настани во Шпанија со голема очекувана посетеност од зоните назначени како висок ризик за коронавирус,...
Спорт Фудбал

Арсенал на своите навивачи ќе мора да им плати 4,5 милиони фунти!?

Слободен печат
Како што пишуваат британските медиуми, Арсенал се соочува со несекојдневна ситуација. После шокантната елиминација во 1/16 финалето на Лига Европа од грчкиот Олимпијакос, клубот од...
Спорт Фудбал

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан
Се дознаа нови патници во осминафиналето од фудбалската Лига Европa, помеѓу нив и две екипи кои можеби се и едни од најголемите фаворити за титулата...
Спорт Фудбал

Доколку сте типувале на Вулверхемптон, подобро НЕ ГЛЕДАЈТЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Дефинитивно може да се дефинира како утка на сезоната, Педро Нето се посрамоти на реванш натпреварот од 1/16 финалето во Лига Европа… Во 87. минута,...