• лига европа

Солскјер потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Норвешкиот менаџер останува верен на клубот од „Олд Трафорд“, денеска официјално од таму информираат дека Оле Гунар Солскјер потпиша нов договор. Соработката меѓу двете страни ќе трае до 2024 година, со опција истата биде продолжена на уште една година. – Сите го знаат чувството кое го имам за овој клуб и задоволен сум што го …

Солскјер потпиша нов договор со Манчестер јунајтед Read More »