Tag : јанг бојс

Спорт Фудбал

БАЛКАНСКА ВЕЧЕР: Црвена Звезда, Олимпијакос и Динамо Загреб во групите на ЛШ!

Слободен печат
На првиот дуел во Швајцарија беше 2:2, а и на денешниот дуел немаше победник, Црвена Звезда одигра нерешено 1:1 против Јанг Бојс. Благодарение на поголем...
Спорт Фудбал

Ќе биде неверојатно: Тенк на „Маракана“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што и претходно беше објавено веќе е распродадена „Маракана“, на трибините се очекува една феноменална атмосфера за реваншот натпреварот (27 август, 21:00 часот) од...
Спорт Фудбал

„Пекол“ за Јанг Бојс, за еден ден распродадена „Маракана“ (ФОТО)

Слободен печат
Резултатот на првиот дуел ги остава белградските „црвено-бели“ во подобра позиција за влез во групната фаза во Лигата на шампионите, така што и со 0:0...
Вести Регион Спорт Фудбал

Ги нападнале додека ја гледале Црвена Звезда, повредено и дете!

Слободен печат
Информациите велат инцидентот се случил во средата навечер, додека Црвена Звезда играше плејоф за Лигата на шампионите во Берн (Швајцарија) против Јанг Бојс, 15 маскирани...