Tag : маракана

Спорт Фудбал

Стојковски беше херојот на 100 дерби меѓу Црвена звезда и Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат
Поранешниот македонскир репрезентативец во интервјуто за српскиот „Телеграф“ се потсетува на 100 вечно дерби помеѓу најголемите фудбалски ривали, Црвена звезда и Партизан. Токму на празникот...
Спорт Фудбал

Најдобри домаќини, пред Црвена звезда е само Ливерпул

Слободен печат
И додека чекаме евентуално продолжување на европските фудбалски првенства од оваа сезона анализирано кои се најдобри екипи на домашен терен. Црвена звезда е моментно втор...
Вести Свет

Бразилскиот стадион Маракана ќе биде привремена болница за пациенти со коронавирус

Слободен печат
Бразилските власти одлучија спортскиот комплекс Маракана да биде привремена болница за пациенти заразени со новиот коронавирус. Маракана е најпознатиот фудбалски стадион во светот, кој двапати...
Спорт Фудбал

Од пола терен ја затресе мрежата на Црвена звезда (ВИДЕО)

Слободен печат
Еден неверојатен погодок постигна Лука Стојановиќ, играчот на Чукарички, против екипата на Црвена звезда во најголемиот стадион на Србија. Во 25. минута, при водство на...
Спорт Фудбал

БАЛКАНСКА ВЕЧЕР: Црвена Звезда, Олимпијакос и Динамо Загреб во групите на ЛШ!

Слободен печат
На првиот дуел во Швајцарија беше 2:2, а и на денешниот дуел немаше победник, Црвена Звезда одигра нерешено 1:1 против Јанг Бојс. Благодарение на поголем...
Спорт Фудбал

Ќе биде неверојатно: Тенк на „Маракана“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што и претходно беше објавено веќе е распродадена „Маракана“, на трибините се очекува една феноменална атмосфера за реваншот натпреварот (27 август, 21:00 часот) од...
Спорт Фудбал

„Пекол“ за Јанг Бојс, за еден ден распродадена „Маракана“ (ФОТО)

Слободен печат
Резултатот на првиот дуел ги остава белградските „црвено-бели“ во подобра позиција за влез во групната фаза во Лигата на шампионите, така што и со 0:0...
Спорт Фудбал

ОВА Е НЕВЕРОЈАТНО: Спектакуларна поддршка за Фламенго! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најнов пример се фановите на бразилскиот фудбалски клуб Фламенго чии играчи добиваат неверојатна поддршка. На видеото погледнете како на еден спектакуларен начин навивачите го испраќаат...
Спорт Фудбал

Суарез бараше пенал, бидејќи голманот играл со рака? (ВИДЕО)

Слободен печат
Суарез (32) се обиде да уфрли една топка во голманскиот простор, но Аријас интервенираше и ја одби топката во корнер. Најпрво гестикулираше дека голманот играл...
Спорт Фудбал

Црвена звезда започна со реновирањето на „Маракана“ (ФОТО)

Коминовски Фидан
На западната трибина на „Маракана“ скршени се сите столици и тука ќе биде новиот ВИП дел од стадионот, кој ќе биде значително проширен. За ваквата...