1 C
Скопје

Tag : Црвена Звезда

Кошарка Спорт

Евролига: „Кралевите“ на колена, фантастичната Црвена звезда го освои Мадрид!

Слободен печат
Кошаркарите на Црвена звезда вечерва му гостуваа на Реал Мадрид во одложениот натпревар од 19 коло. Играчите предводени од тренерот Дејан Радоњиќ дојдоа до сензација...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Браун во последната секунда ѝ пресуди на Црвена звезда!

Слободен печат
Кошаркарите на Фенербахче триумфираа против Црвена звезда со резултат 73:71 во рамките од 18 коло во Евролигата. Херој на турската екипа беше поранешниот играч на...
Кошарка Спорт

Официјално: Радоњиќ се врати на клупата на Црвена звезда

Слободен печат
Радоњиќ во Црвена звезда доаѓа на местото на Саша Обрадовиќ кој денеска спогодбено го раскина договорот. Head coach Dejan Radonjic returned to Red star Belgrade!#BeoBasket...
Кошарка Спорт

Црвена звезда потврди: Се раздели со Обрадовиќ, негов наследник  ќе биде Радоњиќ

Слободен печат
„Црвено-белите“ потврдија дека Саша Обрадовиќ повеќе не е тренер на кошаркарската екипа. Како што објави кошаркарскиот тим, спогодбено е прекината соработката. „КК Црвена звезда му...
Кошарка Спорт

ЕВРОЛИГА: Дебакл на Црвена звезда во Санкт Петербург

Слободен печат
Одлучувачки момент за убедливиот пораз беше првата чевртина која Зенит направи предност од 20 поени (30:12). Во убедливиот пораз на Црвена звезда удел имаше о...
Забава Магазин Магазин слајдер Слајдер

ФОТО: Поради пораката што ја добил д-р Предраг Кон експлодираа социјалните мрежи: Докторе, клечејќи ве молам

Слободен печат
Доктор Кон стана синоним за Кризниот штаб во Србија, и покрај тоа што покрај него во кризниот штаб се уште најмалку 50-тина луѓе. Затоа и...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Фудбалер на Црвена звезда ќе се истепаше со цариник на аеродром

Слободен печат
Фудбалерите на Црвена звезда во четвртокот му гостуваа на Слован Либерец (0:0) во рамките на последното коло од групната фаза во Лигата на Европа, но...
Кошарка Спорт

ФОТО: Перо Антиќ на тренингот на Црвена звезда!

Слободен печат
Тејлор Рочести ја напушти Црвена звезда, но на тренингот се појави легендарниот играч на „црвено-белите“ екс НБА кошаркар, Перо Антиќ. Секако, поранешниот македонски репрезентативец не...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Панчев и Најдоски пред 29 години ја освоија светската титула!

Слободен печат
На денешен ден (8 декември 1991 година) пред 29 години играчите на Црвена звезда се закитија со титулата светски шампион. „Црвено-белите“, тогашните актуелни европски шампиони,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Динамо слави, рекордерот Адеми асистираше за победа против Феенорд!

Слободен печат
Во рамките од петтото претпоследно коло од групната фаза во Лига Европа, екипата на Динамо Загреб вечерва триумфираше со резултат 0:2 против Феенорд од Холандија....