• Црвена Звезда

ВИДЕО: Навивачка бруталност на улиците низ Белград, хулиган со факел се обиде да му го изгоре лицето на друг навивач

Вечното фудбалско дерби помеѓу Партизан и Црвена звезда вообичаено има и увертира во која главната улога наместо фудбалерите ја имаат навивачите на двете екипи. Навивачите пред 165. Дерби брутално се пресметаа низ улиците на Белград, а едно видео најдобро го прикажува навивачкото лудило на „Гробарите“ и „Делиите“. Најголем дел од физичките премести се случија во …

ВИДЕО: Навивачка бруталност на улиците низ Белград, хулиган со факел се обиде да му го изгоре лицето на друг навивач Read More »