9 лаги за здравјето и исхраната во кои не треба да верувате - Слободен печат

9 лаги за здравјето и исхраната во кои не треба да верувате

Овие митови ве спречуваат да го изградите телото кое од секогаш сте го сакале…

Научниот центар за здравје во Тексас A&M ги истражуваше најголемите митови, во кои луѓето во САД веруваат, а исто така и оние во целиот свет кога станува збор за исхраната.

Ова се најчестите заблуди за здравјето и исхраната, во кои треба да престанете да верувате:

1. Десертите кои не содржат глутен се поздрави

2. Намирниците кои не содржат шеќер и масти водат кон тело без масти

3. Јаглените хидрати ве прават дебели

4. Здравата храна е многу поскапа

5. Ќе се здебелите ако јадете доцна навечер

6. Постот е важен за чистење на организмот

7. Енергетските плочки се добри за слабеење

Прочитајте и...  Зошто никогаш не треба да возите на поплавен пат? (ВИДЕО)

8. Ќе ослабете доколку дневно пиете 3 литри вода притоа не е важно што јадете

9. Јаглехидратите се лоши а вашето тело, треба да јадете само протеини

Прочитај повеќе

Шабан и Есма беа големи пријатели: Погледнете што напишал тој за неа кога таа почина (ФОТО)

Слободен Печат

Пријателството помеѓу Опра и поранешниот кралски пар е во криза!

Слободен Печат

До пролет во топ форма: Диета со здрави јагленохидрати

Слободен печат

Поглед на еден маж кој сака да остане анонимен: Три УЖАСНИ митови за жените!

Слободен печат

Најпознатиот еротски магазин во Југославија: На патот до трафиките снемувало и до 10.000 примероци (18+)

Слободен Печат

Колку часа треба да вежбате за да видите резултати?

Слободен печат

Остави Коментар

четиринаесет + единаесет =

Прочитај повеќе

Модната формула на Џенифер Анистон, кралицата на минималистичкиот стил: Овие две работи никогаш не би ги носела! (ФОТО)

Слободен Печат

Секоја кинематографија би била горда на нив: Ова се најубавите германски актерки! (ФОТО)

Еспресо

Дел од необјавено интервју со Шабан Шаулиќ: Многу брзо ми помина животот, тој „горе“ одлучува колку и кога! (ФОТО)

Слободен печат

Беше пример за неверојатна убавина: Поради пластичните операции денес изгледа непрепознатливо! (ФОТО)

Слободен Печат

Полубратот на Меган Маркл на работ на егзистенција: Останав без куќа, за малку ќе морав и да просам…

Слободен Печат

Поминаа 75 години од познатата битка за Иво Џима: За 36 дена загинаа 28.000 војници (ВИДЕО)

Слободен печат