Лаги Archives - Слободен печат

Tag : Лаги

Еспресо Магазин Филм и ТВ

Вистинската Људмила од Чернобил проговори за серијата и рече дека е полна со лаги! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Луѓето ширум светот во еден здив ја гледаа серијата „Чернобил“. Серијата која освои 3 Еми-награди, сите не потсети на хоророт од нуклеарната катастрофа која се...
Магазин Семејство

Дами, отворете очи! Ова се најчестите лаги кои ги кажуваат мажите!

Слободен печат
Иако повеќето од нив уште на самиот почеток пристапуваат искрено и отворено, некои едноставно мислат дека подобро ќе пројдат доколку лажат, односно „разубават“ некои работи....
Еспресо Жена Магазин Секс

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок!

Слободен Печат
Иако повеќето од нив уште на самиот почеток пристапуваат искрено и отворено, некои едноставно мислат дека подобро ќе пројдат доколку лажат, односно „разубават“ некои работи....
Вести Македонија

Мицкоски: Антикорупциска вчера потврди дека Заев и СДСМ се служат само со лаги

Слободен печат
На денешниот настан во Охрид, како дел од кампањата „Разговори за обнова на Македонија“, свое обраќање имаше и претседателот на опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски....
Еспресо Хороскоп

Не се обидувајте да ги излажете: Овие 3 хороскопски знаци се најдобрите детектори на лаги

Слободен печат
Некои луѓе, во споредба со останатите, имаат поголема способност да ги откриваат лагите. Иако тоа може да зависи од повеќе фактори, овде влијание има и...
Еспресо Шоу биз

НИКОГАШ НЕ МУ ПРОСТИ: Ријана морала да го тужи својот татко кој не престанувал да ја повредува

Слободен печат
Постапките на нејзиниот татко страшно ја повредиле и ѝ го скршиле срцето на пејачката...
Еспресо Хороскоп

Кој е најискрениот хороскопски знак кој не може да поднесе лаги и измами?

Слободен печат
Овој хороскопски знак е најголемиот љубител на искреноста. Иако Овните се карактеризираат како егоистични, груби, па дури и агресивни, припадниците на овој хороскопски знак ги...
Здравје Магазин

9 лаги за здравјето и исхраната во кои не треба да верувате

Слободен печат
Овие митови ве спречуваат да го изградите телото кое од секогаш сте го сакале… Научниот центар за здравје во Тексас A&M ги истражуваше најголемите митови,...
Вести Македонија

Заедно напред: Сиљановска лаже, не е точно дека бил закажан ТВ дуел

МИА Агенција
Од изборниот штаб на СДСМ демантираат дека воопшто имало закажано дебата на Телма за денеска и тврдат дека Силјановска лаже. „Сијановска повторно лаже и се...