20.8 C
Скопје

Tag : девет

Вести Свет Слајдер

Шпанскиот премиер помилува девет каталонски лидери

Слободен печат
Шпанскиот премиер Педро Санчез ги помилува сите девет лидери на сепаратистичкото движење во Каталонија кои беа осудени за нивната улога во неуспешниот обид за прогласување...
Вести Македонија Слајдер

Во ковид центрите во Скопје за 24 часа се хоспитализирани девет пациенти

МИА Агенција
Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 9 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 324 лица сомнителни и потврдени...
Регион Слајдер

Околу 500.000 албански граѓани емигрирале за девет години

МИА Агенција
Во периодот од 2010 до 2019 година, околу 500 илјади граѓани ја напуштиле Албанија, стои во студијата изработена од Виенскиот институт за меѓународни економски студии за...
Хроника

Телото на маж е пронајдено во стан девет години по неговата смрт

Горан Наумовски
Телото на маж е откриено во стан во Осло девет години по неговата смрт, објави норвешката полиција. Телото го открил домар. Човекот чие тело е...
Хроника

Санкционирани 75 возачи во Сараj

На територијата на Сарај во тект на вчерашниот ден изречени се 75 мерки меѓу кои за возење без возачка дозвола девет санкции, осум за технички...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Девет докази дека кратката коса целосно ја трансформира жената

Слободен печат
Потребно е многу храброст да ја скратите косата доколку имате долга коса цел живот. А, доколку не ви се допаѓа новата фризура – нема враќање...
Вести Регион

Девет помали земјотреси регистрирани изминативе 24 часа во Загреб

Слободен печат
Хрватската Сеизмолошката опсерваторија која го следи подрачјето на Загреб изминативе 24 часа регистрирала девет помали земјотреси со јачина од околу 1 до 3 степени. Од...
Забава Магазин

Инфлуенсерка која има само девет години: Гордо чекори по пистите и привлекува големи компании (ФОТО)

Слободен печат
Девојчето Нуала Чилдс пред нешто повеќе од година дена го отвори профилот на Инстаграм и досега собра повеќе од десет илјади следбеници. Ова девојче од...
Вести Свет

Девет цивили убиени во воздушен напад врз бунтовничкиот град Ариха во Сирија

Слободен печат
Најмалку девет цивили загинаа денеска во воздушен напад на владините авиони врз бунтовничкиот град Ариха, во заверозападна Сирија, јавија набљудувачите од сириската Опсераваторија за човекови...