Жешка поза и лош фотошоп – Познатата манекенка се разголе, но поради лошите детали пропадна сè!

инстаграм

Славната манекенка Бела Хадид позираше во провокативна поза, но таа лошо ја обработи фотографијата во фотошоп, па токму затоа се најде на мета на критики.

Бела деновите ги поминува во домашна изолација со пријателките, а времето, меѓу останатото, го скратува со сончање во дворот.

Познатата убавица се соблече во минијатурно бело бикини, а нејзините гради и рамниот стомак беа во преден план.

Меѓутоа, не пројде незабележано ниту тоа дека манекенката се послужила со фотошоп и тоа на неспретен начин.

View this post on Instagram

Lucky ? to get some Vitamin D☀️?

A post shared by Bella ? (@bellahadid) on

Таа нема потреба да прави фотошоп на своето тело, но се чини дека сметала дека треба да „обработи“ нешто друго, па на фотографијата таа додала зеленило.

Тоа веднаш предизвикало мноштво коментари: „Кого сакаше да сокриеш?“, „Девојко што се крие под зеленилото?“

Видео на денот