3 C
Скопје

Tag : поради

Хроника

Жители од Центар Жупа се уапсени поради насилство

МИА Агенција
Четворица жители од општина Центар Жупа, која со својата активност ја покрива Одделението за внатрешни работи, се лошени од слобода, меѓу другото и за спречување...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Поради филерите повеќе не може ни да се насмее – Најголемата заводничка на Холивуд претера со пластичните операции!

Слободен печат
На нејзиното лице повеќе ништо не е природно… Многу жени, а особено во Холивуд, тежнеат кон младешкиот изглед и не се двоумат да дадат неколку...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Ја критикуваа поради лаги и стереотипи, но „Емили во Париз“ добива и втора сезона

Слободен печат
Нетфлик штотуку даде зелено светло за снимањето на втората сезона од серијата „Емили во Париз“, на Дарен Стар, авторот на „Сексот и градот“, „Беверли Хилс...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката Лори Лафлин во паника поради затворската казна: „Ова е кошмар…“

Слободен печат
Американската актерка и ѕвезда од серијата „Полна куќа“, Лори Лафлин (56) е осудена на два месеци затвор, додка нејзиниот сопруг Масимо Џанули е осуден на...
Живот Магазин Магазин слајдер

ВИДЕО: Општа тепачка на летот за Порторико: Жена предизвика тепачка поради кавга околу заштитните маски

Слободен печат
Судирите поради неправилното носење на маската се се почести… Полицијата ја приведе жената поради предизвикување на општа тепачка на летот на „Spirit Airlines“, бидејќи таа...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Oбјавен новиот документарец на Дејвид Атенбороу, луѓето плачат поради оваа сцена (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот документарец на Дејвид Атенбороу кој минатиот викенд започна да се прикажува на „Netflix“ длабоко ги погоди гледачите. Документарецот ги прикажува драстичните промени низ кои...
Хроника

Приведен 61 годишник поради пукање во тетовско Камењане

МИА Агенција
Шеесет и едногодишник од тетовско Камењане е приведен откако полицајци слушнале пукале и при проверка наишла на група луѓе на тераса од објект. Настанот се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ја изневери безброј пати и поради зависност заврши на рехабилитација: Но сепак, Сара Џесика Паркер неизмерно го сака својот сопруг (ФОТО)

Слободен печат
Славната актерка Сара Џесика Паркер беше забележана со сопругот Метју Бродерик во Хемптонс, каде тие уживаа на плажа. Познатата ѕвезда на серијата „Сексот и градот”...
Вести Свет

Најмалку 800 жртви во светот поради дезинформации за Ковид-19

МИА Агенција
Најмалку 800 луѓе починаа низ целиот свет поради дезинформации поврзани со коронавирусот во првите три месеци од оваа година, тврдат научници. Според студија објавена во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Со дрон го снимале 14-месечниот Арчи – Хари и Меган ги тужат медиумите поради папарацо фотографии

Слободен печат
Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, поднеле тужба во САД против неименуван фотограф што наводно се обидувал да го снима и да го...