Tag : фотошоп

Некатегоризирано

Не е се така како што изгледа: И Лепа Брена сaкаше да се направи слаба со Фотошоп, па искриви се околу себе! (ФОТО)

Васко Спасоски
Се изнагледавме летово фотографии од познатата пејачка Лепа Брена во бикини и да бидеме искрени за нејзини години, таа се „држи“ одлично. Но, по се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Георгина на Кристијано објави жешка фотографија, но сите гледаат во нејзиното нереално стaпало! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вереницата на Кристијано Роналдо, Георгина Родригез (26) се пофали со секси фотографија од снимање, а највеќе коментирано беше нејзиното огромно стапало. Георгина позирала во минијатурно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ретко кој го забележал ова: Анастасија Ражнатовиќ со помош на фотошоп го отстранува делот од телото кој не и се допаѓа! (ФОТО)

Васко Спасоски
Младата пејачка и ќерка на популарната Цеца Ражнатовиќ, Анастасија, изгледа и не е толку многу задоволна од својот изглед како што умее да истакне во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вака изгледа најплатениот супермодел без фотошоп (ФОТО)

Слободен печат
И супермоделите се како и сите останати жени. И тие се борат со целулитот и некој килограм повеќе… Кејт Мос и во 46-та година заработува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лидија се занесе од тоа што сите и велат дека добро изгледа, па во фотошоп ги искриви работите околу себе, но и себе! (ФОТО)

Васко Спасоски
Популарната актерка Лидија Вукичевиќ (57) важи за една од најзгодните и најубави дами на српската јавна сцена, но овој пат очигледно се заиграла во фотошоп...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Прекрасната русокоса повторно мета на критики: Памела Андерсон претера со фотошопот!

Слободен Печат
Шармантната русокоса, актерката Памела Андерсон се прослави со своите облини во хит серијата „Baywatch“, а покрај тоа стана и заштитно лице за магазинот „Playboy“. Денес...
Вести Македонија Слајдер

Твитерџиите му фаќаат сеир на Бујар Османи поради лошиот фотошоп на заедничка фотографија со Папата Франциск (ФОТО)

Слободен печат.
Вицепремиерот Бујар Османи по повод една година од првата посета на Папата Франциск во Македонија објави фотографија на социјалната мрежа Твитер, на која се гледа...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Претерала: Фановите ја подбраа Дара Бубамара: „Ти си куп пластика“ (ФОТО)

Васко Спасоски
Пејачката Дара Бубамара е позната како некоја што често и премногу ги средува своите фотографии, а поради тоа овојпат таа направи хаос на социјалните мрежи....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Српската блогерка повторно провоцира: Позира во танга-бикини, но дали и тука има фотошоп? (ФОТО)

Васко Спасоски
Модната блогерка Зорана Јовановиќ или позната како Зоранах постојано предизвикува внимание со своите објави на Инстаграм, а од време на време знае да го истакне...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жешка поза и лош фотошоп – Познатата манекенка се разголе, но поради лошите детали пропадна сè!

Слободен печат
Славната манекенка Бела Хадид позираше во провокативна поза, но таа лошо ја обработи фотографијата во фотошоп, па токму затоа се најде на мета на критики....