Tag : манекенка

Магазин Магазин слајдер Сцена

Градник нема, а доле носи танга-гаќички: Манекенката се врати на позирањето! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската манекенка Бела Хадид (23) повторно се занимава со манекенство по повеќемесечната пауза и карантин во кој помина неколку месеци поради панедемијата со коронавирусот. Имено,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Украинската манекенка шокираше со фотографијата од раскрвареното лице: Дел од фановите ѝ пружија поддршка, други ја обвинија дека лаже

Слободен печат
Украинската манекенка Дарија Кирилиук ги шокираше своите фанови со фотографиите од раскрвареното лице. На Инстаграм Дарија објави дека ја претепале луѓето од обезбедувањето на плажата...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Откако Дунавка Трифуновска се пофали, нејзиното ново момче објави заеднички фотки: Започнувам љубовна врска со жена во вистинска смисла на зборот (ФОТО)

Слободен печат
Дека познатата и контроверзна манекенка Дунавка Трифуновска навистина ужива во летото, се претпоставува по фотографијата која ја сподели вчера на социјалните медиуми. Манекенката се пофали...
Магазин

Ремек-дело: Голите гради на Алесандра Амбросио под млаз вода го срушија Инстаграм! (ФОТО)

Васко Спасоски
Најновите фотографии на бразилскиот фотомодел Алесандра Амбросио (39) според многумина, го срушија Инстаграм. Имено, заводливата Алесандра без разлика што наголемо се приближува кон петата деценија...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Ова лето нема море и песочни плажи: Александра Накова се „пече“ во својата родна Гевгелија! (ФОТО)

Васко Спасоски
Наместо убави песочни плажи на море и луди забави, манекенката Александра Накова ова лето очигледно ќе го помине во својата родна Гевгелија. Таа речиси секојдневно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот супермодел се пофали со својата витка фигура во 55-та година: Се уште ги носам бикините од пред 30 години! (ФОТО)

Слободен Печат
Паулина Поризкова во 1984 година се појави на насловната страна на магазинот „Sports Illustrated“. Денес таа има 55 години и има еднакво завидна фигура како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Неверојатно е како изгледа оваа жена: Нема ниту 40 години, а веќе е пензионерка. Вие не би ѝ дале ниту 30 години! (ФОТО)

Васко Спасоски
Бразилскиот супермодел Алесандра Амбросио (39) и понатаму изгледа фантастично, а со оглед на тоа дека се пензионираше од светот на манекенството, нејзиното тело не го...
Магазин

Адриана Лима ретко објавува вакви фотки: Убавата манекенка се пофали со бујното деколте! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најубавите жени во светот, поранешната српска снаа Адриана Лима (39), вообичаено не објавува фотографии од снимањата, но кога ќе сподели нешто тогаш навистина...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Жизел Бундхен наполни 40 години и сподели видео со кое покажа како ја оддржува одличната форма!

Слободен Печат
Славната манекенка пред неколку дена ја исполни желбата на своите инстаграм-следбеници и објави видео на кое го рекреира својот типичен тренинг. За вежбите во видеото...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешната девојка на Леонардо Дикаприо ќе служи казна во Израел: Манекенката Бар Рафаели обвинета за криење данок!

Слободен Печат
Израелската манекенка Бар Рафаели е прогласена за виновна поради криење на данок и е осудена на голема парична казна, но и девет месеци општествено корисна...