Занимација за ова попладне – Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

профимедиа

Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас.

Затоа денес ви претставуваме еден таков рецепт, а истиот не содржи брашно и шеќер, што е додатен бонус.

Потребни состојки:

• 395 грама кондензирано млеко

• 3 јајца

• ½ шолја кокосово млеко

• ½ шолја кравјо млеко

• 2 шолји кокосово брашно

Подготовка:

1. Загрејте ја рерната на 180 степени Целзиусови.

2. Во поголем сад, измешајте го кондензираното млеко, јајцата, кокосовото млеко и кравјото млеко. Додадете го кокосовото брашно, ставете во огноопторна тава и печете околу 25 минути.

3. Украсете по желба со бадеми, лешници, топено чоколадо, суво грозје и друго.

Погледнете го видеото…

5-Ingredient Baked Coconut Bars (Cocada de Forno)

This 5-Ingredient Baked Coconut Dessert is so easy to make! Thanks for sharing Tastemade Brasil!Save this recipe: https://taste.md/2il3uNW

Publiée par Tastemade sur Mercredi 11 janvier 2017

Видео на денот