Tag : здраво

Здравје Магазин Магазин слајдер

Овој чај експресно помага во отстранување на болката во грлото и кашлањето!

Слободен Печат
Ловоровиот лист е препознатлив по својата специфична арома, па многумина сакаат да го користат при готвење, но помалку е познато дека е исто така природен...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Погледнете што се случува со вашето тело кога ќе престанете да внесувате пробиотици!

Слободен Печат
Многу луѓе погрешно веруваат дека сите микроорганизми се штетни, но тоа е далеку од вистината. Пробиотиците дефинитивно припаѓаат на здравите и многу потребни микроорганизми. Во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Џесика Симпсон ослабе 45 килограми, па му се закани на сопругот дека ќе го напушти!

Слободен Печат
Пејачката и актерка, Џесика Симпсон веќе некое време привлекува внимание со промената на животните навики. Благодарение на посветеното вежбање и здравата исхрана, Џесика ослабе неверојатни...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Стручњаците откриваат зошто не треба да носите ракавици додека пазарите: Тие може да направат поголема штета!

Слободен Печат
Носењето ракавици може да направи повеќе штета отколку добро, тврди микробиологот Кели Рејнолдс. Таа исто така објасни зошто: Ракавиците се како раце Вирусот може да...
Здравје Магазин Магазин слајдер Слајдер

Главниот американски епидемиолог ги препорачува овие два витамини за зајакнување на имунитетот!

Слободен Печат
Кога д-р Ентони Фаучи зборува, цела Америка слуша. Имено, многумина веруваат во овој главен американски епидемиолог, а во разговор со актерката Џенифер Гарнер, тој советуваше...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Погледнете како да ги внесете четирите витамини кои го зајакнуваат имунолошкиот систем!

Слободен Печат
Имунолошкиот систем помага да се одбраниме од болести предизвикани од вируси и бактерии. За да функционирате на најдобро можно ниво, треба да ги вклучите вистинските...
Магазин Магазин слајдер Храна

Лесни и брзи колачи за кои се потребни само две состојки! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Обожавателите на здрава храна би можеле да го сакаат рецептот за исклучително едноставни вегански бисквити. За да ги подготвите, потребни ви се само две зрели...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Научниците предупредуваат дека веднаш треба да престанете да ја пиете оваа работа!

Слободен Печат
Кога станува збор за домашни лекови, неколку работи се споменуваат толку често, а една од нив е и јаболковиот оцет. Многумина го сметаат како „лек“...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Овој калкулатор ќе пресмета колку треба да вежбате за да ги потрошите внесените калории!

Слободен Печат
Би порачале пица ако знаевте дека треба да направите неверојатни 1376 „бурпис“ за да ги согорите калориите што ги внесувате откако ќе изедете само четири...
Магазин Магазин слајдер Храна

Занимација за ова попладне – Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Слободен печат
Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас. Затоа денес ви претставуваме...