10 C
Скопје

Tag : колаче

Магазин Магазин слајдер Храна

Сочно колаче за ова попладне: Прекрасна комбинација од рум, чоколадо и кокос!

Слободен печат
Се прави многу едноставно, а состојките се мерат со лажици… Направете си го и уживајте во него ова попладне! Состојки за тестото: – 3 јајца...
Магазин Магазин слајдер Храна

Колаче кое е готово за 10 минути: Чајни чупавци кои им успеваат на сите!

Слободен печат
Вкусни, меки и сочни, се топат во устата, а се подготвуваат за многу кратко време. Потребни состојки: – 1/2 л млеко – 5 лажици густин...
Магазин Магазин слајдер Храна

Занимација за ова попладне – Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Слободен печат
Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас. Затоа денес ви претставуваме...
Магазин Магазин слајдер Храна

Најсочното колаче чија арома ќе го намами целото семејство: Одличен десерт за летно уживање! (ВИДЕО)

Слободен печат
Угодете си на себе си и семејството, направете го овој прекрасен колач и сварете кафе, поминете го попладнете заедно бидејќи за среќа се потребни мали...
Магазин Магазин слајдер Храна

Супер занимација за ова попладне – Направете го ова овошно колаче со јагоди, крем и мека коричка – совршен десерт за вашето семејство!

Слободен печат
Вистинско летно освежување во вид на прекрасно колаче… Потребно ви е: За жолтата кора – 4 жолчки – 100 гр путер – 100 гр шеќер...
Еспресо Храна

Најдобриот чоколаден мафин: Фантазија од вкусови која не се заборава! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го ова популарно американско колаче на овој начин, ќе бидете воодушевени… Состојки: – 250 грама брашно – 150 грама шеќер – 40 грама какао...
Забава Магазин

Колаче од 1.000 долари

Слободен печат
Ако наскоро планирате да го посетите Големото Јаболко и имате желба да се расфрлате со пари, овој текст е совршен за вас… …особено доколку ги...