28.8 C
Скопје

Tag : брзо

Хроника

МВР вчера казни 213 возачи во Скопје, 34 за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Вести Хроника

Во Скопје казнети 31 возач за брзо возење

Слободен печат
 Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

Казнети 154 возачи во Скопје, 46 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (13.06.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени...
Хроника

За шест часа 145 казни за брзо возење во Тетово

Слободен печат
Изречени се 145 санкции за брзо возење на територијата на СВР Тетово во тек на акциска контрола  што ја спровела полицијата денеска од 14 до...
Хроника

Вчера 46 возачи казнети за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Вести Хроника

Во Скопје 232 сообраќајни прекршоци, 34 за брзо возење 

Слободен печат
На територијата на град Скопје во текот на засилените сообраќајни контроли вчера се изречени вкупно 232 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина...
Хроника

Дури 64 возачи од Скопје казнети за брзо возење

Слободен печат
Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден во акциска контрола во областа на сообраќајот на територијата на град Скопје изрече вкупно 133 мерки,...
Хроника

Во Скопје регистрирани 217 сообраќајни прекршоци, 77 за брзо возење

На територијата на Град Скопје во текот на вчерашниот ден во рамки на засилени акциски контроли во областа на сообраќајот се изречени вкупно 217 мерки,...
Хроника

121 сообраќаен прекршок во Скопје, 64 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...
Хроника

118 санкционирани возачи во Скопје, 30 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територијата на град Скопје изречени се...