4 C
Скопје

Tag : брзо

Вести Хроника

58 санкции за брзо возење во Штип и Кочани

Мобилната единица за безбедност во сообраќајот при Министерството за внатрешни работи вчера од 10 до 16 часот спроведе засилена акциска контрола во областа на сообраќајот...
Вести Хроника

Санкционирани 509 возачи за брзо возење

Секторите за внатрешни работи и Мобилната единица за безбедност на сообраќајот на патиштата на 1 јануари од 10 до 18 часот санкционираа 509 возачи при...
Магазин Магазин слајдер Храна

Вкусови што се памтат: Српска кујна – Гибаница со готови кори, на српски начин (РЕЦЕПТ)

Слободен Печат
Српската кујна е исклучителен белег на српскиот народ, а нивното гурманство и страста кон храната ја прави посебна. Во минатото, во српските села името за...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Уживајте повторно во туширањето: Трик со кој лесно, брзо и евтино ќе го одзатнете тушот!

Слободен печат
Тоа ужасно чувство кога после напорниот работен ден ќе посакате да се истуширате, ќе пуштите вода од тушот, а тој повеќе ќе жубори и прска...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ново уживање за ова попладне – Неодоливо мек колач со афион: Брзо, слатко уживање за секој ден!

Слободен печат
Брз десерт со одличен вкус… Состојки за тестото: – 4 јајца – 100 гр шеќер – прстофат сол – 1 ванилин шеќер – 100 мл...
Магазин Магазин слајдер Храна

Сакате нешто благо и брзо? Направете си едноставен чоколаден колач со бисквити!

Слободен печат
Состојки: 300 грама маргарин 150 грама чоколадо за готвење 100 милилитри млеко 1 лажица екстракт од ванила 100 грама какао 300 грама шеќер 36  бисквити...
Магазин Магазин слајдер Храна

Нешто брзо и лесно за денешниот ручек – Пилешко со печурки и вино

Слободен печат
Состојки: 1 килограм пилешко месо неколку чешниња лук 500 грама шампињони малку магдонос сол црн бибер 2 лимони 100 милилитри бело вино Подготовка: Потребното количество...
Магазин Магазин слајдер Храна

Занимација за ова попладне – Брзо и неодоливо вкусно: Колаче со кокос за кое не ви е потребно брашно и шеќер (ВИДЕО)

Слободен печат
Доколку сте љубител на оние брзи рецепти за колачи кои бараат мал труд и време, ова е совршениот рецепт за вас. Затоа денес ви претставуваме...
Магазин Магазин слајдер Семејство Храна

Олеснете си го животот – Генијални трикови за брзо и ефикасно лупење на храната! (ВИДЕО)

Слободен печат
Овие вредни трикови значително ќе ви ја олеснат подоготвката на храна и ќе ви заштедат многу време – задолжително погледнете ги! Толку време поминуваме во...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Уживајте повторно во туширањето: Еве како лесно, брзо и евтино да го одзатнете тушот!

Слободен печат
Тоа ужасно чувство кога после напорниот работен ден ќе посакате да се истуширате, ќе пуштите вода од тушот, а тој повеќе ќе жубори и прска...