19 C
Скопје

ВИДЕО: Тенисерите не се сомневаат, Ѓоковиќ ќе биде најдобар и во 2021 година!

АТП спроведе анкета меѓу тенисерите, предвидувајќи кои 10 играчи ќе бидат во „топ 10“ на крајот на сезоната. Никој не се сомнева дека Новак Ѓоковиќ ќе биде најдобар.

Во анкетата на АТП учествуваа познати играчи како Григор Димитров, Ник Кирјос, Тејл Фриц, Феликс Оже-Алијасим, Давид Гофан, Рајли Опелка, Лојд Харис и Мекензи Мекдоналд.

Сите тие предвидоа точно исти седум играчи на врвот на АТП-листата – Ѓоковиќ е најдобар, а по него следат Надал, Медведев, Тим, Зверев, Циципас и Рубљов.

Интересно е што никој не го избра Рожер Федерер. Изгледа дека не веруваат дека Швајцарецот може да се врати на врвот.

Дел од нив доцна се сетија, заборавија дека и натаму Федерер се натпреварува, па подоцна сакаа да го вметнат во Топ 10. Кирјос дури ја искористи можноста да каже дека би сакал Федерер да биде прв во светот затоа што тој го смета за „тениски Бог“.

Ѓоковиќ: Имам проблем и тој се вика Рафаел Надал

Поврзани вести

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Пеп Гвардиола кариерата ќе ја заврши во Барселона

Слободен печат

Ред Бул му ги краде инженерите на Мерцедес

Слободен печат

Остави Коментар