23 C
Скопје

Tag : Ник Кирјос

Останатo Спорт

ВИДЕО: Тенисерите не се сомневаат, Ѓоковиќ ќе биде најдобар и во 2021 година!

Слободен печат
АТП спроведе анкета меѓу тенисерите, предвидувајќи кои 10 играчи ќе бидат во „топ 10“ на крајот на сезоната. Никој не се сомнева дека Новак Ѓоковиќ...
Останатo Спорт

Бекер: Кирјос има капацитет да го освои „Вимблдон“!

Слободен печат
Поранешниот германски тенисер Борис Бекер е импресиониран од настапот на Ник Кирјос на „Австралија опен“ и предвидува дека Австралиецот ќе освои барем еден „Вимблдон“. Кирјос...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ не треба да знае кој е Кирјос

Слободен печат
Еден од најдобрите австралиски крикет играчи, Јан Хил, упати критики кон Ник Кирјос кој беше елиминиран од Доминик Тим во пет сета иако беше видливо...
Останатo Спорт

Австралија Опен: Тим го преживеа маратонот со Кирјос

Слободен печат
Третиот носител Доминик Тим се пласира во осминафиналето на Австралија опен откако во неверојатен дуел со Ник Кирјос успеа да направи пресврт и од 0:2...
Останатo Спорт

Ново шоу на Кирјос, овој пат влезе во клинч со судијата Вељовиќ

Слободен печат
Лошото момче на тенисот, Ник Кирјос и во второто коло од Австралија Опен направи сцена во која се најде во центарот на вниманието на јавноста....
Останатo Спорт

Новак е имун на провокации: Кирјос? Не ме интересира тој човек

Слободен печат
Австралискиот тенисер Ник Кирјос обезбеди пласман во второто коло на Австралија Опен со поведата над Фереира Силва во три сета од 6:4,6:4,6:4, и по дуелот...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Нов циркус на Кирјос, избрка девојка од ложите

Слободен печат
Ник Кирјос повторно се најде во центарот во вниманието, овој пат за време на дуелот од првото коло на Австралија Опен против Португалецот Фереира Силва....
Останатo Спорт

Ѓоковиќ: Немам некој голем респект за Кирјос

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ откако излезе од карантинот во Аделаида изјави дека на одговара на прашања поврзани за Ник Кирјос кој го исмеа обидот на српскиот тенисер...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Нов скандал во режија на Кирјос: Одби да продолжи да игра, организаторот го молеше да се врати

Слободен печат
Лошото момче на тенисот, Ник Кирјос повторно предизвика нов скандал во Мелбурн одбивајќи да го продолжи мечот откако доби казна од судијата. Кирјос одлично го...
Останатo Спорт

Кирјос: Ѓоковиќ е нашиот Леброн, мора да биде пример за другите

Слободен печат
Австралискиот тенисер Ник Кирјос повторно имаше коментар за Новак Ѓоковиќ, потенцирајќи дека Србинот мора да се однесува одговорно затоа што е пример за другите играчи....