11 C
Скопје

Tag : Ник Кирјос

Останатo Спорт

Кирјос: Бев во тешка депресија, луѓето сакаа да ме искористат

Слободен печат
Кирјос кој моментно се наоѓа на 45. место на АТП ранг листата, за „Сандеј Телеграф“ открива дека во изминатите години се бореше со депресија и...
Останатo Спорт

Кирјос: Не го сакаме Новак, но публиката е тука поради него (ВИДЕО)

Слободен печат
Кирјос кој одлучи да не игра на почетокот од рестартот на тениската сезона и поради пандемијата на коронавирусот остана во Австралија, гостуваше во емисијата „Today...
Останатo Спорт

Бекер остро по Кирјос: Треба да замолчи, се претвори во звучник

Слободен печат
Ник Кирјос за време на пандемијата на коронавирусот се претвори во дежурен критичар на своите колеги. Кирјос: Ставете ме на местото на Ѓоковиќ – колку...
Останатo Спорт

Кирјос: Ставете ме на местото на Ѓоковиќ – колку години јас ќе бев казнет?

Слободен печат
Ник Кирјос, 40. тенисер на светот, не учествува на годинешниот грен слем турнир во САД, но очигледно следи сè што се случува таму. Австралиецот не...
Останатo Спорт

Омразата кон Ѓоковиќ не се намалува: Штета што нема да има навивачи на УС Опен за да го исвиркуваат

Слободен печат
Американците кои беа најжестоки во нападите кон српскиот тенисер поради организацијата на „Адрија тур“ на која се заразија неколку тенисери, а меѓу нив и самиот...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ имаше добри намери, а Кирјос не го почитувам како човек

Слободен печат
Британката исто така зборуваше и за Ник Кирјос, кој постојано ги напаѓаше своите колеги за време на пандемијата на коронавирусот поради неодговорното однесување. – Тој...
Останатo Спорт

Кирјос го откажа настапот на УС Опен и повторно го пецна Ѓоковиќ

Слободен печат
Кирјос за време на пандемијата на коронавирусот често велеше дека е против организирањена големите турнири. УС Опен треба да започне 31. август, а Кирјос преку...
Останатo Спорт

Чориќ брутално му одговори на Кирјос: Досадно ти е, да не си пијан?

Слободен печат
Лошото момче на тенисот, Ник Кирјос, за време на пандемијата на коронавирусот, беше активен на социјалните мрежи и се замери со поголем дел од тенисерите...
Останатo Спорт

Кирјос испадна најголем лицемер, плукаше по Ѓоковиќ, а тој во дискотека се забавува без маска (ФОТО)

Слободен печат
Австралискиот тенисер Ник Кирјос беше еден од првите, а воедно и најгласните критичари на Ноак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адриа тур“ кога неколку тенисери се...
Останатo Спорт

Војна на зборови помеѓу Бекер и Кирјос: Кој „цинкари“, а кој е идиот

Слободен печат
Австралискиот тенисер Ник Кирјос во изминаиот период упари серија критики кон Новак Ѓоковиќ и Александер Зверев бидејќи двајцата беа дел од „Адриа тур“ кое прекинато...