6.8 C
Скопје

Tag : тенисери

Останатo Спорт

ВИДЕО: Тенисерите не се сомневаат, Ѓоковиќ ќе биде најдобар и во 2021 година!

Слободен печат
АТП спроведе анкета меѓу тенисерите, предвидувајќи кои 10 играчи ќе бидат во „топ 10“ на крајот на сезоната. Никој не се сомнева дека Новак Ѓоковиќ...
Останатo Спорт

„Австралија опен“: Во Мелбурн дури 72 тенисери во карантин!

Слободен печат
„Австралија опен“, првиот тениски грен слем во годината, започнува на 8 февруари, а 72 тенисери кои пристигнаа во оваа земја се во карантин. Денеска во...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

ВИДЕО | Интервју од иднината на најпознатите светски тенисери кое ќе ве насмее: Ѓоковиќ, Надал и Федерер доминираат во спортот!

Слободен Печат
Современите технологии нудат неограничени можности, па дури и поглед во далечната иднина. Пред дваесет години беше тешко да се замисли тенисерите да бидат активни и...
Останатo Спорт

Австралија Опен ќе започне во февруари под стрикни правила за сите учесници

Слободен печат
Првиот годинешен грен слем турнир првично беше планиран да започне на 18. јануари но поради пандемијата на коронавирусот и ригорозните медицински мерки во Астралија, 1....
Останатo Спорт

Кирјос испадна најголем лицемер, плукаше по Ѓоковиќ, а тој во дискотека се забавува без маска (ФОТО)

Слободен печат
Австралискиот тенисер Ник Кирјос беше еден од првите, а воедно и најгласните критичари на Ноак Ѓоковиќ поради организацијата на „Адриа тур“ кога неколку тенисери се...
Останатo Спорт

Одлуката да дозволат публика на трибини ќе им се одбие од глава, се повеќе српски спортисти позитивни на корона

Слободен печат
Најавите дека Србија го победи коронавирусот и дозволи одржување на спортски настани пред публика ќе им се одбијат од глава на здравствените и политичките власти,...
Останатo Спорт

Какви безбедносни мерки ги очекуваат тенисерите на УС Опен

Слободен печат
Организаторите на последниот грен слем во сезоната одлучија да нема никакво одложување иако Њујорк е еден од најпогодените градови во светот од пандемијата на коронавирусот....
Останатo Спорт

Лесно им е на Рожер, Рафа и Новак да донираат кога имаат преку 100 милиони долари

Слободен печат
Имено, послаборангираните стравуваат за својата егзистенција поради прекинот на сезоната предизвикан од пандемијата на коронавирусот, но Новак Ѓоковиќ во соработка со АТП и ИТФ понуди...
Останатo Спорт

ХИТ ФОТО: Што им прави изолацијата на тенисерите (ФОТО)

Слободен печат
Како и во сите спортови, така и во тенисот сезоната е прекината поради пандемијата на коронавирусот. Најголемиот тениски турнир Вимблдон е откажан и нема да...
Останатo Спорт

Тим ги шокира своите колеги: Тенисерите не се борат за живот, зашто да им ги давам моите пари

Слободен печат
Иако многумина го поддржаа предлогот на Новак Ѓоковиќ, а АТП, ВТА и ИТФ најавија дека наскоро ќе формираат фонд за помош на послаборангираните тенисери, Тим...