6 C
Скопје

Tag : атп

Останатo Спорт

Ѓоковиќ направи уште поголема разлика во однос на ривалите

Слободен печат
Иако Новак Ѓоковиќ беше елиминиран уште во раната фаза на Мастерс турнирот во Монте Карло, направи разлика во однос на ривалите. После поразот од Даниел...
Останатo Спорт

Иванишевиќ: Често е под притисок, но Ѓоковиќ е институција со рекорди!

Слободен печат
Тренерот на најдобриот тенисер на светот, Горан Иванишевиќ, во неодамнешно интервју зборуваше за тоа како српскиот ас е „машина за победи“. Поранешниот светски рекет број...
Останатo Спорт

Судир кој се заканува да го подели тенисот: Новак против Рафа и Рожер

Слободен печат
Токму вака шпанската „Марка“ го започнува текстот во кој пишува за судирот кој може да го подели тенисот и кој наликува на тениска „граѓанска војна“....
Останатo Спорт

Ѓоковиќ и останатите тенисери му дадоа поддршка на својот колега кој влезе во „војна на зборови“ со првиот човек на АТП

Слободен печат
На Мастерстот во Мајами, канадскиот тенисер Васек Поспишил направи скандал на теренот кога го критикуваше првиот човек на АТП, Андреа Гауденци, а потоа влезе во...
Останатo Спорт

Највисокиот светски тенисер донира 100 долари во хуманитарни цели за секој ас

Слободен печат
Американскиот тенисер Рајли Опелка ќе донира 100 долари во добротворни цели за секој ас кој ќе го реализира на АТП мастерсот во Мајами. Највисокиот тенисер...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Земјотрес за време на тениски меч во Акапулко!

Слободен печат
Во првиот гем од вториот сет, земјотрес го стресе Акапулко, каде се одвива турнирот од серија 500. Во полуфиналето на турнирот во Мексико германскиот тенисер...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ нема да настапи на турнирот во Мајами

Слободен печат
Најдобриот светски тенисер вечерва ја информираше јавноста дека нема да биде дел од турнирот во Мајами (САД). – За жал, нема да се натпреварувам на...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ во Монте Карло фаќа „залет“ за Ролан Гарос

Слободен печат
Мастерсот во Монте Карло не се одржа минатата година поради пандемијата на коронавирусот, а оваа година конкуренцијата ќе биде пеколна. Првиот светски рекет Новак Ѓоковиќ...
Останатo Спорт

„Кралот“ на земјата не е подготвен ни за турнирот во Мајами

Слободен печат
Шпанскиот тенисер Рафаел Надал соопшти дека поради повреда го откажа учеството на АТП турнирот во Мајами, САД. – Жал ми е што ќе ве известам...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Тенисерите не се сомневаат, Ѓоковиќ ќе биде најдобар и во 2021 година!

Слободен печат
АТП спроведе анкета меѓу тенисерите, предвидувајќи кои 10 играчи ќе бидат во „топ 10“ на крајот на сезоната. Никој не се сомнева дека Новак Ѓоковиќ...