Tag : атп

Останатo Спорт

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат
Асоцијацијата на тениски професионалци (АТП) конечно го објавни начинот на кој тенисерите ќе се рангираат кога ќе продолжи сезоната со турнирот во Вашингтон на 14....
Останатo Спорт

Кирјос удри по првиот човек на АТП: Компирко

Слободен печат
АТП на чие чело е поранешниот тенисер Гауденци, денеска објави дека тенисот официјално се враќа на 14. август со турнирот во Вашингтон. „Ова беше завршено...
Останатo Спорт

Американците непријатно го изненадија Ѓоковиќ!

Слободен печат
Рожер Федерер, Рафаел Надал и Пит Сампрас се најдобрите тенисери во историјата според американскиот магазин „CEOWORLD“. Овој извор повика група на тениски експери да изберат...
Останатo Спорт

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат
Српскиот „Телеграф“ ексклузивно објави никогаш видени снимки од моментно најдобриот тенисер на светот. Имаше само четири години, прво не беше расположен за караоке, но следуваше...
Останатo Спорт

Надал: Потребна ни е вакцина, а не доживотно дистанцирање!

Слободен печат
Поранешниот прв светски рекет, кој како и сите други спортисти ширум светот, беше во двомесечна самоизолација, продолжи со тренинзи во својата академија во Мајорка. Шпанскиот...
Останатo Спорт

33 причини зошто Ѓоковиќ е најдобар тенисер на сите времиња! (ВИДЕО)

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ (33) повторно својот роденден го слави како најдобар тенисер на светот… Поради пандемијата на коронавирус во прекин се тениските натпреварувања, но Србинот одлично...
Останатo Спорт

АТП донесе одлука: Без тенис до август

Слободен печат
Како што официјално информираат од Асоцијацијата на тениските професионалци, продолжена е суспензијата на сите свои натпреварувања до 31 јули 2020 година поради пандемијата на КОВИД-19....
Останатo Спорт

Лесно им е на Рожер, Рафа и Новак да донираат кога имаат преку 100 милиони долари

Слободен печат
Имено, послаборангираните стравуваат за својата егзистенција поради прекинот на сезоната предизвикан од пандемијата на коронавирусот, но Новак Ѓоковиќ во соработка со АТП и ИТФ понуди...
Останатo Спорт

Мартин: Ѓоковиќ игра подобро од кој било во историјата!

Слободен печат
Приказната околу „големата тројка“ и за тоа кој е најдобар тенисер на сите времиња ќе трае и кога ќе ја завршат професионалната кариера, освен доколку...
Останатo Спорт

Шест милиони долари како помош за нискорангираните тенисери

Слободен печат
Водечките светски организации направија „Програма за помош на играчите“ и собрани се околу шест милиони долари за да им се помогне на оние тенисери и...