• рожер федерер

Фернандес: Сакам да ја донесам таа енергија на теренот, како Надал и Федерер

Канадската тенисерка Лејла Фернандес зборуваше за едни од најголемите тениски великани, Рафаел Надал и Рожер Федерер. Финалистката од „УС Опен“ има само 19 години и многумина предвидуваат дека пред себе има голема и светла иднина. Неодамна во Њујорк (САД) ги елиминираше Осака, Свитолина, Кербер и Сабаленка, но загуби во финалето од една година помладата Ема …

Фернандес: Сакам да ја донесам таа енергија на теренот, како Надал и Федерер Read More »