18 C
Скопје

Tag : давид гофан

Останатo Спорт

ВИДЕО: Тенисерите не се сомневаат, Ѓоковиќ ќе биде најдобар и во 2021 година!

Слободен печат
АТП спроведе анкета меѓу тенисерите, предвидувајќи кои 10 играчи ќе бидат во „топ 10“ на крајот на сезоната. Никој не се сомнева дека Новак Ѓоковиќ...
Останатo Спорт

Прво големо изненадување на Ролан Гарос, крај за Гофан

Слободен печат
Синер кој има 19. години и е 74. тенисер на АТП ранг листата, го победи 11. носител по два часа и две минути игра со...
Останатo Спорт

ШПАНЦИТЕ ВО ЧУДО: Надал загуби после скоро 16 години! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова на првиот светски рекет не му се случило скоро 16 години, Рафаел Надал е поразен од Давид Гофан во рамките од тенискиот АТП куп...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ во финалето, за трофејот против Милман! (ВИДЕО)

Слободен печат
Првиот тенисер на светот Новак Ѓоковиќ со победата над Белгиецот Давид Гофан од 6:3, 6:4 се пласираше во финалето на турнирот во Токио. На дебито...
Останатo Спорт

„Кралот на тенисот“ продолжува да „гази“ во Токио

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ без поголеми проблеми се пласираше во полуфиналето на тенискиот турнир во Токио. Во четвртфиналето за „само“ 50 минути успеа да го совлада Лука...
Останатo Спорт

Федерер четвртфиналист, УС Опен продолжува без Барти

Слободен печат
Белгиецот немаше никакви шанси против фаворитот кој во четвртфиналето ќе игра со подобриот од пресметката Димитров-Ди Минаур. Во првите две кола на грен слем турнирот...
Останатo Спорт

Трета среќа: Медведев најдобар во Синсинати

Слободен печат
Во меч што траеше еден час и 41 минута, Медведев го доби првиот сет со 7:6, додека во вториот славеше со 6:4. По овој успех,...
Останатo Спорт

Познати полуфиналните двојки на Мастерсот во Синсинати

Слободен печат
Првиот светски тенисер, Новак Ѓоковиќ е последен полуфиналист во машка конкуренција на Мастерс турнирот во Синсинати, откако во четвртфиналето го совлада Лука Пуи во два...
Останатo Спорт

Ѓоковиќ сигурно чекори кон финалето

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ е првиот полуфиналист на Вимблдон откако во четвртфиналето со максимални 3:0 во сетови и тоа со 6:4,6:0.6:2 го елиминира Давид Гофан од Белгија....