18.8 C
Скопје

ВИДЕО | Таа преку игра ги топи килограмите: Вака Ева Лонгорија го затегнува телото и ги отстранува масните наслаги!

Ева Лонгорија го чува детето во себе. Но, како таа толку лесно го одржува своето витко тело? Рецептот е едноставен – преку игра и танцување.

Актерката Ева Лонгорија (45) е позната во светот како една од очајните домаќинки, а таа дури и денес може да се пофали со затегнати мускули.

Таа изгледа обожава да тренира, а откако го роди синот Сантјаго во 2018 година, таа не чекаше долго да се врати во теретаната. Покрај Грант Робертс, тренерот на славните, се фокусираше на вежбите со тегови и многу брзо ги намали килограмите наталожени во бременоста.

Но, не мора се да биде така напорно, неодамна таа покажа и видео во кое се гледа како таа скока на мини трамболина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)


„Не можам да живеам без својата трамболина“, напиша таа покрај краткото видео од забавниот тренинг со кој ги топи килограмите како од шега.

Освен тоа, времето активно го поминува во теретана и со синот со кој планинари и игра.

За оние за кои одењето во теретана е назамисливо, имаме предлог да го пробаат рецептот на оваа латино убавица.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eva Longoria Baston (@evalongoria)

Поврзани вести

Ова се симптомите на меланом, а на еден речиси никој не обрнува внимание!

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 22 јуни: Сфатете дека радоста е во малите нешта

Слободен Печат

Прием во лудница

Слободен печат

На денешен ден – 22 јуни

Слободен Печат

ВИДЕО | Познатиот југословенски киоск К67 беше поставен на Тајмс сквер во Њујорк: Но, дали светот знае за неговата културолошка историја?

Слободен Печат

Најмоќната деловна жена во светот: Шерил Сандберг прозборе за дескриминацијата на жените во пандемијата

Слободен Печат

Остави Коментар