Tag : игра

Вести Економија

Нови правила во Мој ДДВ – проектот се прилагодува на Ковид-19

Слободен печат
Министерката за финансии денеска на својот официјален Фејсбук профил објави дека наградната игра „Мој ДДВ“ се прилагодува на Ковид-19 состојбата и во наредниот период наместо...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во вилата на Ражњатовиќ се слави на големо! Трубачи влегоа во домот, Цеца игра на маса и пее на цел глас, Вељко ја кити музиката со пари (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
– Ова за мене и семејството е еден од најсреќните денови во животот!, изјави Цеца. Трубачите влегоа во семејниот дом на Ражњатовиќ, гордиот татко Вељко...
Забава Магазин Магазин слајдер

ПРЕПОРАКИ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Марија, Маги и Михаела ви даваат предлог и упатства за суперзабавна друштвена игра (ВИДЕО)

Ј.К.Д
Наполни си го мешето што побрзо можеш!, така, на јапонски јазик, познатата германска компанија за друштвени игри и детски играчки Равенсбургер и авторот Антоан Бауза...
Вести Свет

По 20 дена поминати во карантин мислел дека халуцинира кога го видел ова на ѕидот од соседната зграда (ВИДЕО)

Слободен печат
Кога сте во карантин 20 дена и кога прозорецот ви е единствен контакт со надворешниот свет, тогаш необичните работи кои ги гледате низ него можат...
Вести Економија

Ангеловска: МојаНаграда дава одлични резултати, над 15 милиони сметки скенирани во јануари

Слободен печат
Mинистерката за финансии Нина Ангеловска изјави дека МојДДВ #МојаНаграда дава одлични резултати во првите месец и пол од реализацијата. Во јануари има скенирaно убедливо најмногу...
Вести Економија Слајдер

МојДДВ#МојаНаграда: Денеска 15 граѓани ќе добијат по 100.000 денари

Слободен печат
Сите оние граѓани кои скенирале фискални сметки од 1 до 31 јануари, денеска може да очекуваат да бидат меѓу 15-те најсреќните граѓани кои ќе добијат...
Магазин Семејство

Не мора да го чекате летото за дечињата да играат со песок

Слободен печат
Психијатрите, психолозите и педагозите постојано потенцираат дека играта е најпогодниот начин за децата да учат. Затоа, многу е важно играчките, книгите и активностите кои ги...
Вести Свет

Лавров: НАТО започнува опасна игра со прогласување на вселената и кибер просторот за свои оперативни домени

Слободен печат
Плановите на НАТО да ги прогласи вселената и кибер просторот за свој оперативен домен го поткопуваат глобалниот систем за стратешка стабилност, изјави рускиот министер за...
Жена Магазин

Како да си играте со вашето бебе од 0 до 6 месеци?

Слободен печат
По раѓањето на бебето, мајките најчесто се оптоварени исклучиво со доењето, што е нормално со оглед на тоа дека секоја од нас сака своето дете...
Магазин Филм и ТВ

Прерано замина актерот од „Игра на тронови“: Ендру Данбар починал на бадниковата вечер!

Слободен печат
Актерот Ендру Данбар, кој глумеше во „Игра на тронови“ (Game of Thrones), починал во својот дом во Белфаст на католичкиот Бадник. Како што наведува „Дејли...