Tag : топи

Здравје Магазин

Евтино мени за брзо слабеење: Медицинска диета која го топи вишокот килограми (МЕНИ)

Слободен печат
Едноставна но сепак строга – медицинска диета која само за еден месец го топи вишокот килограми кој долго време ве мачел. Диетата трае еден месец,...
Здравје Магазин

Полесно отколку што мислите: Рецепт за чај од само три состојки кој го топи вишокот килограми

Слободен печат
За жал, лошата вест е дека самиот напиток не може да ги стопи сите вишок килограми – потребно е истовремено да водите сметка за исхраната...
Еспресо Шоу биз

КАКВИ НОЗЕ – Ана Ивановиќ во ресторан во УЛТРА КРАТОК ФУСТАН, Бастијан се топи покрај неа (ФОТО)

Слободен печат
Ана Ивановиќ на крајот на август го роди второто синче, но веднаш по породувањето и се врати на старата линија која гордо ја покажува. Ана...
Здравје Магазин

Го намалува апетитот, ја подобрува работата на срцето и ги топи килограмите

Слободен печат
Природниот оцет е чудотворна намирница која благотворно влијае на нашето здравје. Богат е со антиоксиданти кои го забавуваат процесот на стареење, развојот на одредени облици...
Здравје Магазин

Најздравиот напиток кој го топи салото – Направете си ѓумбирова вода!

Слободен печат
Литар и половина вода и 4-5 см корен од ѓумбир е тоа што ви е потребно за овој чудотворен напиток… Кога ќе станете наутро ставете...
Здравје Магазин

Рецепт од цвекло и моркови со кој ќе ги стопите килограмите и салото

Слободен печат
Цвеклото и морковите во комбинација со ѓумбир, целер и јаболко ќе ви помогнат брзо да го стопите салото од стомакот… Имено, дури иако не се...
Здравје Магазин

Едноставен рецепт за топење килограми

Слободен печат
Ако сакате фигурата да ја доведете до совршенство, а малку ви недостига, испробајте го домашниот мелем од рен. Во прашање е мевлем од позната руска...
Здравје Магазин

Моќен напиток кој ги топи килограмите и ги намалува воспаленијата во организмот (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Направете го овој напиток и вашето тело ќе ви биде благодарно. Искористете ја сезоната на црешите да направите вкусен напиток кој ја отстранува гладта, помага...
Еспресо Здравје

Задолжително вклучете го во исхраната: 1 лажица дневно од овој зачин топи 10 кг за 3 месеци

Слободен печат
Резултатите од истражувањето со овој зачин биле импресивни, жените од првата група загубиле во просек за 14 проценти повеќе отколку жените од втората група кои...
Еспресо Здравје

Испијте го пред спиење – Овој сок го топи сето она што сте го изеле во текот на денот!

Слободен печат
Најдобриот помошник за слабеење кој некогаш ќе го најдете е токму овој сосема природен сок. Сонот на секоја жена е совршеното тело, без многу одрекнувања...