Tag : килограми

Жена Магазин Магазин слајдер

И на плажа е можно да го сокриете вишокот килограми: Трик со бикинито кој веќе го користат и светските ѕвезди (ФОТО)

Слободен печат
Доколку подолго време имате вишок килограми или пак за време на карантинот додадовте некој килограм плус, тоа нема да ви биде проблем во ова бикини....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Метју Пери ги разочара фановите со изгледот: Гол задник, повеќе од 25 килограми вишок… (ФОТО)

Слободен печат
Холивудскиот актер покажа повеќе од што сакаше, кога излезе од својот автомобил во Лос Анџелес… Славниот холивудски актер и ѕвездата на хумористичната серија „Пријатели“, Метју...
Забава Магазин

Три совети како да ослабнете по килограм неделно без проблем

Слободен печат
Трошењето на 1.000 калории на ден ќе ви овозможи да ослабнете 1 килограм за 1 недела. Тоа е така бидејќи 3,500 калории одговараат на половина...
Жена Магазин Магазин слајдер

Христина Младеновска: Настрана од килограмите, кривиот нос и големите уши, дефинирајте ја својата вредност погледнувајќи подлабоко во себе!

Јасмина Кантарџиева Димков
Христина Младеновска, позната како Кика Авеиро, е млада скопјанка која на социјалните мрежи го разбранува морето на прашања, а особено на давање одговори, преку сопствената...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија Шерифовиќ на строга диета од која има ефект: Погледнете како изгледа -10 килограми! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Марија Шерифовиќ веќе некое време е на диета препишана од нејзината нутриционистка. Дека била прилично дисцилирана и дека диетата вродила со плод,...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Тридневна детоксикација – Исчистете го телото од наталожените отрови, а истовремено изгубете и неколку килограми

Слободен печат
Нашиот имунолошки систем и другите системи во организмот, секоjдневно се борат со најразлични видови отрови што ги внесуваме во телото, преку храната, од воздухот, препаратите...
Жена Магазин Магазин слајдер

Овие Македонки „стопија“ куп килограми, прочитајте ги нивните „диетни“ приказни кои неверојатно мотивираат

Јасмина Кантарџиева Димков
Некои девојки и жени периодот на домашна изолација за време на коронакризата го искористија за вложување во својот изглед, намалување на телесната тежина, а со...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Дегутантно е тоа што тежината се гледа како маана кај жените“: Нина Бадриќ со остри критики кон стереотипите за пејачките!

Слободен Печат
Нина Бадриќ гостуваше во емисијата „Friday Live“ на Невена Рендели Вејзовиќ и коментираше дека е естетски терор тоа што вишокот килограми кај жените во естрадниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Каде исчезна Адел? Пејачката ослабе 45 килограми и ја покажа новата фигура! (ФОТО)

Слободен печат
Адел го прослави 32. роденден, а по тој повод на Инстаграм објави фотографија која сите нас не изненади. Имено, на неа пејачката позира во минијатурно...
Здравје Магазин

Секое утро пиела чаша јогурт со овој зачин: За еден месец ослабела 7 килограми и го намалила холестеролот!

Слободен печат
Моќта на овој зачин во одржувањето на линијата и доброто здравје е неверојатна… Лицата кои дневно ќе изедат една лажица мелен ким дури за три...