1 C
Скопје

ВИДЕО: 5 потцентени филмови со Ал Пачино кои можеби не сте ги гледале, а би требало!

Ал Пачино и зборот потценетост никогаш не би требало да стојат во една иста реченица. Сепак, се работи за еден од најсаканите, но секако и најценетите актери откако е измислена актерската професија.

Можеме да поминеме денови, месеци и години зборувајќи за неговите успеси пред камерите и на сцената, а повоторно да ни остане доволно материјал за следната рунда разговори.

Постојат многу филмови во кои Ал Пачино се појавува уште од најмладите години, а од некоја причина, дали поради актуелноста на некој друг филм во тој момент, или едноставно лошата проценка на гледачите и продуцентите, не ја земале заслужената светлина од сонцето.

Ние издвоивме пет филмски остварувања со Ал Пачино кои можеби сте ги погледнале досега, но доколку не сте го сториле тоа, верувајте дека би требало!

Прочитајте и...  Ванеса Брајант за „наоѓањето светлина во мракот“: Коби и Џиџи ме мотивираат да продолжам понатаму

5. Cruising (1980.)

4. The Panic in Needle Park (1971.)

3. Sea of Love (1989.)

2. Scarecrow (1973.)

1. Glengarry Glen Ross (1992.)

Поврзани вести

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

На денешен ден – 5 март

Слободен Печат

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Слободен печат

Предности на сокот од јаболка: Поволно делува при проблеми со црниот дроб и бешиката

Слободен печат

ФОТО | Моќниот Корлеоне го стасале годините: Ал Пачино низ улиците на Беверли Хилс едвај препознатлив

Слободен печат

Остави Коментар