Tag : филмови

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмскиот фестивал во Венеција се уште во план: Помалку филмови, со почитување на физичката дистанца

Слободен печат
На овогодишниот Филмски фестивал во Венеција, кој е планирано да биде одржан од 2. до 12. септември, ќе има помалку филмови и на него ќе...
Магазин Магазин слајдер Семејство

Гледањето порно филмови со партнерот е возбудливо, а докторите сега велат дека е и препорачливо!

Слободен печат
Ставовите кон порнографијата се менуваат секојдневно. Денес постои сосема нова низа филмови кои се фокусираат на женското задоволство, што досега беше редок исклучок, но полека...
Некатегоризирано

Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе! – 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година (ВИДЕО)

Слободен печат
Филмските критичари на „BBC“ ги избраа 10-те најдобри филмови за првата половина од 2020 година… Не сте ги гледале досега? Не чекајте повеќе, уште оваа...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмови кои не би требало да ги пропуштите: Ова се најдобрите драми на Нетфликс (ВИДЕО)

Слободен печат
Како што се развива ситуацијата со коронавирусот, најдобро е да останете дома, а за да не ви биде здодевно во четирите ѕида, погледнете ги овие...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Најпознатиот порно-актер обвинет за силување на три жени – Му се заканува казна затвор од 90 години

Слободен печат
Еден од најпознатите порно-актери Рон Џереми (67) е обвинет за силување на три жени и за сексуален напад на четврта, објавија во вторникот обвинителите во...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмови кои зборуваат за расната дискриминација и расизмот кои морате да ги погледнете! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Соединетите американски држави веќе со денови горат поради смртта на Афроамериканецот Џорџ Флојд која повторно и многу бурно ги покрена темите за полициска бруталност, системскиот...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Десет дена ќе можете бесплатно да гледате филмови на Јутјуб (ВИДЕО)

Слободен печат
„We Are One“ е глобален филмски фестивал кој заеднички го организираат филмските фестивали и Јутјуб, а сите собрани средства се наменети за борбата против пандемијата...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „The banker“ на фасцинантен начин ја опишува борбата против расизмот во САД

Михаило Донев
Филмската сезона за 2020 година е веќе отворена, а некои од новите остварувања се достапни и можете да ги погледнете на интернет. Поради ова, за...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана Дапчевиќ ни откри што прави во изолација: Чистам, гледам филмови и јадам многу лук и кромид! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмски карантин за овој четврток: 10-те најдобри улоги на фантастичната Мерил Стрип (ВИДЕО)

Слободен печат
Многумина ја сметаат за најдобрата актерка на нашето време, а многумина велат и дека е најдобрата актерка на сите времиња, иако Мерил Стрип е многу...