-2 C
Скопје

Телевизиско деби – Шварценегер ќе глуми во нова шпионска серија

Легендарниот акционен актер, Арнолд Шварценегер, ќе глуми во новата едночасовна шпионска серија, која ќе се прикажува на „Скајденс“ телевизијата, тврди „Варајети“.

Освен главната улога, Шварценегер ќе биде и извршен продуцент, а тоа ќе му биде телевизиско деби.

Серијата е опишана како шпионска авантура со татко и ќерка во центарот на приказната.

Се уште не е познато кој ќе ја глуми ќерката на Арнолд.

Со овој проект Шварценегер ќе ја продолжи соработката со „Скајденс“ , која ја оствари при последните два филма за Терминатор – „Terminator Genisys” и „Terminator: Dark Fate”.

Прочитајте и...  Карди Би ќе глуми главна улога во „безобразна“ комедија

Поврзани вести

Вирален хит: Девојка го стави мобилниот телефон во микробранова печка и ја вклучи

Слободен Печат

ФОТО | Јелена Карлеуша ја обвини Кардашијан дека и го украла дизајнот: „Барем потпиши ме или прашај ме за соработка!“

Слободен печат

Кејт Мидлтон била „изненадена“ од подароците што го добила од Меган Маркл

Слободен Печат

Клучот од занданата во која починал Наполеон продаден за 92.000 евра

Слободен печат

Бен Афлек се сеќава на врската со Лопез: Луѓето беа толку злобни кон неа

Слободен Печат

ФОТО | Тврдеше дека неговиот дом е проколнат: Пејачот конечно го продаде луксузниот имот на кој се случувале морничави работи

Слободен печат

Остави Коментар