Tag : арнолд

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Телевизиско деби – Шварценегер ќе глуми во нова шпионска серија

Слободен печат
Легендарниот акционен актер, Арнолд Шварценегер, ќе глуми во новата едночасовна шпионска серија, која ќе се прикажува на „Скајденс“ телевизијата, тврди „Варајети“. Освен главната улога, Шварценегер...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Терминатор вежба, Лулу го набљудува – Шварценегер не може да се оддели од своето магаре (ВИДЕО)

Слободен печат
Најпознатиот терминатор Арнолд Шварценегер (72) не се одвјува од своите домашни миленици, меѓу кои е и бескрајно симпатичното магаре Лулу, со кое најдобро се запознавме...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија живееше со бремената љубовница на својот сопруг и не знаеше што и прават зад грбот, а потоа се случи невиден скандал

Слободен печат
Американската телевизиска новинарка Марија Шрајвер, освен успешната кариера, стана уште попозната и по бракот со познатиот актер Арнолд Шварценегер. Актерот и водителката заедно добија четири...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Арнолд Шварценегер (72) направи шпага, Сталоне му порача „човек од гума“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот актер Арнолд Шварценегер (72) во стилот на својот колега Жан Клод Ван Дам направи шпага. Во видеото кое го објави на Инстаграм профилот славниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Синот на Шварценегер од аферата со помошничката порасна, фановите во шок како тој изгледа (ФОТО)

Анита Митровска
Џозеф Баена (22), синот кој Арнолд Шварценегер го доби во тајната врска со помошничката Милдред, на социјалните мрежи откри дека тој и неговиот татко делат...
Забава Магазин

Ова го правам 50 пати на ден: Шварценегер објасни како се мијат раце и тоа со помош на еден асистент! (ВИДЕО)

Слободен печат
Познатиот глумец ни дава видео-инструкции како да се мијат рацете, а помош имаше од неговиот најсладок асистент, кучето Чери. Шварценегер укажа дека тоа треба да...
Забава Магазин

Шварценегер открива како го заработил првиот милион

Слободен печат
Арнолд Шварценегер е навистина жива легенда. Иако има 71 година, тој сè уште е физички активен, изгледа одлично и сè уште глуми во акциони филмови....
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Една од „поскапите“ фотки: Средбата на Шварценегер и Џеки Чен го запали интернетот (ФОТО)

Слободен печат
За само еден ден собраа повеќе од милион лајкови и море од коментари на Инстаграм. Арнолд Шварценегер ги запали социјалните мрежи со само еден потег,...
Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

Сталоне објави фотографија од Арнолд Шварценегер со која го исмеја стариот пријател (ФОТО)

Слободен печат
Легендите на акционите филмови, Силвестер Сталоне и Арнолд Шварценегер, лудо се забавуваат на своите профили на Инстаграм. Покрај тоа што неодамна објавија видео снимка, која...
Ви Препорачуваме Еспресо Магазин Филм и ТВ Шоу биз

„Се уште сме фраери”: Славните актери Сталоне, Шварци и Долф со хит снимка го воодушевија светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Снимката на која тројцата се шегуваат на сметка на својот изглед за седум часа била прегледана од речиси милион и пол луѓе. Холивудските актери, Арнолд...