Tag : серија

Магазин Магазин слајдер Сцена

Дејвид Швимер ја откри вистината за продолжението на „Пријатели“: Еве кога ќе се снима новата епизода! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Бројни фанови на серијата „Пријатели“ никогаш не ја изгубија надежта дека нивните шест омилени ликови повторно ќе се соберат и ќе снимат продолжение на серијата....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Авторот на „Игра на тронови“ конечно со напредок за својата нова книга!

Слободен Печат
Изолацијата се покажала инспиративна за Џорџ. Р. Р. Мартин кој во својот најнов блог напишал дека постигнал значаен напредок во пишувањето на својата нова и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Лиса Кудроу ја изненади јавноста: Немам гледано ниту една епизода од „Пријатели“ (ВИДЕО)

Слободен Печат
За време на видео-интервјуто со колешката Џенифер Анистон, актерката Лиса Кудроу откри шокантен факт, а тоа е дека никогаш не ја гледала култната тв-серија „Пријатели“....
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Се враќа „La Casa De Papel“, еве кога ќе можете да уживате во петтата сезона

Слободен печат
Фановите на една од најгледаните серии деновиве „La Casa De Papel“ со нетрпение ја очекуваат веста кога ќе може да ја гледаат новата, петта сезона,...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Легендарната серија „Секогаш е сончево во Филаделфија“ ќе ја посвети новата 15-та сезона на коронавирусот! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Тв-серијата „Секогаш е сончево во Филаделфија“, која веќе 15 години се емитува на малите екрани, во претстоечката 15 сезона ќе се занимава со пандемијата од...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Пораснавме со овие цртани филмови: „Том и Џери“ 13 пати беа номинирани, а освоија 7 Оскари (ВИДЕО)

Слободен печат
Веста за смртта на Џин Дич, добитникот на Оскари за анимација, продуцент и илустратор на некои од најсаканите цртани филмови како „Том и Џери“ и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Каде е и зошто исчезна Кармен Електра, секс-симболот на 90-те (ФОТО/ВИДЕО)

Васко Спасоски
Ако сте ја следеле по некоја случајност светската јавна сцена, нема шанса да не сте ја забележале Тара Патрфик, односно уметничкото име Кармен Електра. Американската...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Таткото на славниот актер бил платен убиец, а сега Нетфликс ќе снима серија за него

Слободен печат
Еден од најпопуларните актери на светот, Вуди Харелсон, не е тип на глумец чие име се развлекува по таблодите, но дел од неговата биографија заслужува...
Магазин Магазин слајдер Спорт Сцена Фудбал

Фудбалерот Бобан Николов за „Слободен печат“: Сам сум во Унгарија, тешко ми е, но ќе го пребродиме ова! (ФОТО)

Васко Спасоски
Пандемијата на коронавирусот го промени животот на целата наша планета и поради тоа повеќето од нас сме веќе со недели или месеци затворени во своите...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Снимката со атрактивната Шпанка за 24 часа прегледана преку 26 милиони пати: Секој маж ќе знае зошто! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Ѕвездата од серијата „Elite“, младата актерка Естер Експозито (20) објави видео снимка на Инстаграм и со неа ги сруши сите рекорди. Имено, таа на видеото...