12 C
Скопје

Tag : шварценегер

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Вакси – снимање селфи при вакцинирање: Тренд што го започна Елвис Присли, а сега се вклучија Бајден, Шварценегер, Шон Пен…

Слободен печат
Пандемијата на ковид-19 поттикна нов тренд во светот, т.н. вакси (vaxxie). Во прашање се селфи фотографии што луѓето ги снимаат додека примаат вакцини, а се...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Доволно е само да го погледнете и веднаш ќе сфатите кој е неговиот татко: Освен ликот, ги наследил и неговите страсти!

Слободен печат
Џозеф Баен на паркингот ја покажа својата омилена поза во бодибилдингот, а погодете кој е познат по таа поза…. Џозеф Баен, вонбрачниот син на Арнолд Шварценегер...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Бурниот љубовен живот на Шварценегер: Жена му и љубовницата биле бремени во исто време!

Слободен печат
Седумдесетгодишниот Арнолд Шварценегер имал поприлично бурен љубовен живот. Глумецот прво се забавувал со Барбара Аутленд, од 1969 до 1974 година, а потоа во своите мемоари...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Телевизиско деби – Шварценегер ќе глуми во нова шпионска серија

Слободен печат
Легендарниот акционен актер, Арнолд Шварценегер, ќе глуми во новата едночасовна шпионска серија, која ќе се прикажува на „Скајденс“ телевизијата, тврди „Варајети“. Освен главната улога, Шварценегер...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Арнолд Шварценегер стана дедо!

Слободен печат
Глумецот Арнолд Шварценегер стана дедо. Неговата ќерка Кетрин Шварценегер и нејзиниот сопруг актерот Крис Прат го добија првото дете, пренесува Дејли мејл. Веста ја потврди...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шварценегер и Сталоне со децении се најдобри пријатели, но претходно не се поднесувале (ФОТО)

Слободен печат
Глумците Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне се најдобри пријатели веќе со децении, но не било секогаш така. Многумина ќе ги зачуди податокот дека на почетокот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Терминатор вежба, Лулу го набљудува – Шварценегер не може да се оддели од своето магаре (ВИДЕО)

Слободен печат
Најпознатиот терминатор Арнолд Шварценегер (72) не се одвјува од своите домашни миленици, меѓу кои е и бескрајно симпатичното магаре Лулу, со кое најдобро се запознавме...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија живееше со бремената љубовница на својот сопруг и не знаеше што и прават зад грбот, а потоа се случи невиден скандал

Слободен печат
Американската телевизиска новинарка Марија Шрајвер, освен успешната кариера, стана уште попозната и по бракот со познатиот актер Арнолд Шварценегер. Актерот и водителката заедно добија четири...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Арнолд Шварценегер (72) направи шпага, Сталоне му порача „човек од гума“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот актер Арнолд Шварценегер (72) во стилот на својот колега Жан Клод Ван Дам направи шпага. Во видеото кое го објави на Инстаграм профилот славниот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Шварценегер ќе стане дедо: Неговата ќерка го очекува првото дете со актерот Крис Прат!

Слободен Печат
Познатиот „Терминатор“ конечно ќе стане дедо! Ќерката на познатиот актер и бодибилдер Арнолд Шварценегер, Кетрин Шварценегер, го очекува своето прво дете со познатиот актер Крис...