Tag : деби

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Меси на денешен ден дебитираше за Барса!

Слободен печат
На денешен ден, 16 ноември 2003 година, светот го запозна еден од најголемите во фудбалската игра. Беше тоа пријателски натпревар во Порто помеѓу португалскиот клуб,...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Пет години од дебито на Ангеловски како селектор на А репрезентацијата!

Слободен печат
На 16 октомври 2015 година Игор Ангеловски беше промовиран од ФФМ како нов селектор на македонската А репрезентација, тогаш како наследник на српскиот стратег Љубинко...
Слајдер Спорт Фудбал

Илиев блескаше во Лондон на дебито за Шрусбери таун! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативен голман од Арсенал е на позајмица во Шрусбери таун кој настапува во првата англиска лига, или трета по квалитет во таа земја, после...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Телевизиско деби – Шварценегер ќе глуми во нова шпионска серија

Слободен печат
Легендарниот акционен актер, Арнолд Шварценегер, ќе глуми во новата едночасовна шпионска серија, која ќе се прикажува на „Скајденс“ телевизијата, тврди „Варајети“. Освен главната улога, Шварценегер...
Спорт Фудбал

Тошевски дебитираше во Русија против Зенит (ВИДЕО)

Слободен печат
Младиот 19-годишен македонски фудбалер го имаше првиот настап за екипата на Ростов со која потпиша ова лето. Давид Тошевски (дрес бр. 9 во новиот клуб)...
Спорт Фудбал

Деби со гол на 75 години во професионалниот фудбал, само уште еден меч до „Гинис“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во желбата да биде најстариот професионален фудбалер во историјата, Езелдин Бахадер од Египет постигна гол во дебитантскиот настап со 75 години. Бахадер мора да одигра...
Останатo Спорт

Страшно деби во ММА: Го фрлаше противникот како „играчка“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Својата прва борба ја имаше во Дакар, а од главниот град на Сенегал испрати поради до сите идни негови ривали во ММА. Борецот од Сенегал,...
Спорт Фудбал

Во Виена добивме „златен“ напаѓач – Влатко Стојановски! (ВИДЕО)

Слободен печат
Репрезентацијата на Македонија претрпе минимален пораз од 2:1 на гостувањето кај Австрија во Виена, во претпоследниот натпревар од квалификациите за ЕП 2020. Со отсуство од...
Останатo Спорт

ЕП: Одбојкарите поразени на стартот од Финска (ФОТО)

Слободен печат
Денеска во арената „Стожице“ избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ во својот прв историски меч на континенталните собири се покажаа во едно добро издание, не се...
Останатo Спорт

Ѓоргиев оптимист: Прв меч со Финска, одиме на победа!

Слободен печат
Групната фаза избраниците на селекторот Никола Матијашевиќ настапот во групната фаза ќе го имаат во Љубљана (Словенија) каде што веќе се наоѓаат, откако претходните денови...