ВИДЕО: Алиоски дебитираше со гол во шампионатот на Саудиска Арабија

Македонскиот репрезентативец ги брани боите на Ал Ахли/Фото: ФФМ

Македонскиот репрезентативец денеска го имаше својот прв настап за новиот клуб Ал Ахли кој ремизираше против Ал-Хазем (2:2).

Езџан Алиоски го одигра целиот натпревар за Ал-Ахли кој и во вториот меч од новата сезона во фудбалскиот шампионат на Саудиска Арабија доаѓа до нерешен резултат.

При негатива од 2:0, Алиоски во своето деби го запиша и првиот гол во 78 минута кога беше прецизен од пенал.

Бразилецот Паулињо во 84 минута го постави конечниот епилог и спречи пораз за неговата екипа.

На табелата во некомплетното второ коло Ал Ахли е на деветтата позиција со два бода, а во следното коло ќе игра против Дамак кој на стартот загуби со 4:1 од Ал-Наср.

Видео на денот