ВИДЕО: Алиоски дебитираше со гол во шампионатот на Саудиска Арабија

Македонскиот репрезентативец денеска го имаше својот прв настап за новиот клуб Ал Ахли кој ремизираше против Ал-Хазем (2:2). Езџан Алиоски го одигра целиот натпревар за Ал-Ахли кој и во вториот меч од новата сезона во фудбалскиот шампионат на Саудиска Арабија доаѓа до нерешен резултат. При негатива од 2:0, Алиоски во своето деби го запиша и …

ВИДЕО: Алиоски дебитираше со гол во шампионатот на Саудиска Арабија Read More »