Tag : Гол

Спорт Фудбал

Дали голот на Роналдињо од 2002 беше случајност или мајсторија? (ВИДЕО)

Слободен печат
Роналдињо постигна во текот на кариерата повеќе од 300 голови, но нитуеден не беше така спектакуларен и истовремено толку важен како оној против Англија во...
Спорт Фудбал

Деби со гол на 75 години во професионалниот фудбал, само уште еден меч до „Гинис“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во желбата да биде најстариот професионален фудбалер во историјата, Езелдин Бахадер од Египет постигна гол во дебитантскиот настап со 75 години. Бахадер мора да одигра...
Спорт Фудбал

Пандев стрелаше против Милан на „Сан Сиро“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Уште во седмата минута поведе Џенова со голот на македонскиот репрезентативец против фаворитот на „хартија“, екипата на Милан. Во рамките од 26. коло во најсилната...
Спорт Фудбал

ГОЛ ЗА „ПУШКАШ“: Бекам можеше само да му аплаудира на феноменалниот Вела! (ВИДЕО)

Слободен печат
Изминатиот викенд започна новата сезона во американската МЛС лига, погледите беа насочени кон историското деби на Интер од Мајами. Имено, составот на Дејвид Бекам се...
Спорт Фудбал

Адеми со гол во 24. секунда за Динамо Загреб! (ВИДЕО)

Слободен печат
Динамо Загреб во дербито на 24. коло во најсилното хрватско фудбалско првенство на својот „Максимир“ со убедливи 4:0 ја совлада Риека. Уште во првата минута,...
Спорт Фудбал

Гол од корнер во Премиер лигата, мајсторија на Ешли Вествуд! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на Барнли го совладаа Саутемптон на гостувањето во 26. коло од Премиер лигата со конечен резултат 1:2 (1:1). Дуелот на југот од Англија го...
Ракомет Спорт

Пранди има „топ“ во рацете, ракометна бомба од 12 метри! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вистинско ремек дело на францускиот ракометар, да се реализира преку живиот „ѕид“ во ракометот не е воопшто лесно… Елохим Пранди во текот на натпреварот меѓу...
Спорт Фудбал

Во азискиот куп се повтори „Божјата рака“ на Марадона! (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на тајландскиот клуб Серес Н. во првото коло од азискиот АФЦ куп ја совладаа екипата на Свај со 4:0, а дуелот го одбележа погодокот...
Спорт Фудбал

Елмас e шестиот Македонец со погодок во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат
Конечно го дочека и тој момент, Елиф Елмас го постигна првиот гол во најсилната италијанска фудбалска Серија А. Елиф Елмас е шестиот Македонец кој реализираше...
Спорт Фудбал

Прекрасен гол на Митровски во триумфот на Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од 25. коло во португалското фудбалско првенство за играчи до 23 години, екипата на Спортинг Лисабон триумфираше на гостувањето кај Феиренсе. Домаќините...