• ал ахли

ВИДЕО: Манчестер сити и Флуминенсе за титулата на Светското клупско првенство

Фудбалерите на Манчестер сити во полуфиналето на Светското клупско првенство ја совладаа јапонската екипа на Урава на теренот во Џеда со резултат 3:0. После првото полувреме европскиот првак имаше позитива благодарение на автоголот на Хоибратен непосредно пред паузата (45+1`). На стартот од второто полувреме предноста на „граѓаните“ ја зголеми Ковачиќ по асистенцијата на Вокер, а …

ВИДЕО: Манчестер сити и Флуминенсе за титулата на Светското клупско првенство Read More »