• ал ахли

ВИДЕО | Фламенго не дозволи ново изненадување и освои бронза на Светското клупско првенство

Фудбалерите на бразилскиот Фламенго вечерва го освоија третото место на Светското клупско првенство откако го победија египетскиот Ал Ахли со 4:2. Головите за Фламенго ги постигнаа Габриел Барбоса в о 11-тата и 85-тата минута и Педро во 77-та и првата минута од судиското продолжение. Двоен стрелец за Ал Ахли беше Ахмед Абделкадер во 37-та и …

ВИДЕО | Фламенго не дозволи ново изненадување и освои бронза на Светското клупско првенство Read More »