• пенал

ВИДЕО: Втор гол на Алиоски во четвртиот настап за Ал Ахли

Денеска во петтото коло од најсилното првенство на Саудиска Арабија составот на Ал Ахли дома ремизираше 1:1 со Ал-Фатех. Ова е веќе петто реми по ред за Ал Ахли од почетокот на сезоната за моментно 10 место со пет бодови, пет помалку зад водечкиот Ал-Раед. Домаќините водеа од 15 минута со гол од пенал кој …

ВИДЕО: Втор гол на Алиоски во четвртиот настап за Ал Ахли Read More »