Tag : пенал

Спорт Фудбал

Стрелецот на најпознатиот пенал во историјата на фудбалот хоспитализиран поради корона

Слободен печат
Паненка има 72. години и спаѓа во ризичната група и поради тоа е префрлен на одделот за интензивна нега, објави чешкиот прволигаш Бохемијанс 1905, клуб...
Спорт Фудбал

Рамос за прва „кралска“ радост во „Ла Лига“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска во рамките од третото коло во најсилната шпанска лига составот на Реал Мадрид со резултат 2:3 триумфираше над Бетис на стадионот „Бенуто Виламарин“ во...
Спорт Фудбал

Јунајтед со гол во 100 минута: Судијата свиреше крај, па се предомисли! (ВИДЕО)

Слободен печат
Манчестер јунајтед ја забележа првата победа во Премиер лигата, откако со 2:3 го совлада Брајтон во рамките од третото коло. Триумфот на „црвените ѓаволи“ го...
Спорт Фудбал

Што правеше Меси додека Суарез постигнуваше гол? (ВИДЕО)

Слободен печат
Барселона со победата на реванш осминафиналниот натпревар во Лигата на шампионите од 3:1 на „Камп Ноу“ против Наполи се пласираше во Топ 8. Каталонскиот клуб...
Спорт Фудбал

Комедија на плажа: Се појави во дрес на Јувентус и веднаш почнаа да му викаат „пенал“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Јувентус е на добар пат да ја освои и деветтата шампионска титула во низа во Серија А, а тоа не му се допаѓа на остатокот...
Спорт Фудбал

Ова ретко се гледа: Нејмар асистираше од пенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
ПСЖ после паузата поради Ковид-19 се врати на терените со играње на пријателски натпревари како подготовка за следната сезона. Париските „светци“ успеаја во контролен меч...
Спорт Фудбал

Комедија во Романија: Трипати го повторуваа пеналот, сите утнаа! (ВИДЕО)

Слободен печат
Неверојатна сцена се случи на натпреварот од романското првенство помеѓу Петролул и Рапид од Букурешт. Се играше 67 минута кога на Петролул му беше досуден...
Спорт Фудбал

Скандалот не стивнува: Пеналот против Реал Мадрид не е досуден поради лош превод на правилата

Слободен печат
Реал Мадрид со сомнителниот триумф во Билбао над Атлетик направи голем исчекор кон освојувањето на титулата во Ла Лига, но тој натпревар помина во сенка...
Спорт Фудбал

ВАР технологијата во Шпанија не реагира против Реал: Може пенал за „кралевите“, а не може за Атлетик

Слободен печат
Реал Мадрид со минималната победа на гостувањето кај Атлетик Билвао направи голем исчекор кон освојување на титулата, но цела Шпанија е на нозе поради сомнителните...
Спорт Фудбал

Пеналот повторно таличен за Реал Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерите на „кралскиот“ клуб славеа на гостувањето кај Атлетик Билбао со 0:1 во рамките на 34. коло од Ла Лига и направија голем исчекор во...