6.8 C
Скопје

СТРУГА 2020: МВП признанието за Мандалиниќ, најдобар голман Чаневски!

После завршувањето на традиционалниот турнир во Струга, беа прогласени најдобрите играчи, а тие доаѓаат од Еурофарм Пелистер и Вардар 1961.

За најдобар голман е прогласен Градимир Чаневски кој имаше одлични перформанси за битолскиот клуб на патот кон трофејот.

Тимур Дибиров (лево) со признанието за најдобар стрелец фото: facebook.com/ihtstruga
Градимир Чаневски (десно) со признанието за најдобар голман фото: facebook.com/ihtstruga

Уште еден негов тимски колега се закити со признание, новото летно засилување Стопе Мандалиниќ е најдобар играч (МВП). Наградата за најдобар стрелец на турнирот ја доби руското лево крило на Вардар 1961, Тимур Дибиров.

Потсетување уште еднаш првото место на 48 издание на меѓународниот ракометен турнир во Струга 2020 година го освои Еурофарм Пелистер.

На втората позиција се најде актуелниот европски шампион Вардар 1961, а третопласиран е ракометниот клуб Металург.

Трофејот за Еурофарм Пелистер, битолчани го урнаа европскиот шампион Вардар!

Прочитајте и...  Сејдини: Приоритет до билетите за следење на ЕП да имаат сите медицински лица!

Поврзани вести

Нејмар останува во ПСЖ само доколку дојде Меси!?

Слободен печат

Ристовски би можел да ја продолжи кариерата во Русија!

Слободен печат

Навивачите на Реал го најдоа „виновникот“ за лошата сезона!

Слободен печат

Македонецот на „Стемфорд Бриџ“: Алиоски не се плаши од Челси!

Слободен печат

МЗТ Скопје и Работнички ќе играат во Бања Лука!

Слободен печат

Сејдини: Приоритет до билетите за следење на ЕП да имаат сите медицински лица!

Слободен печат

Остави Коментар