Tag : вардар 1961

Ракомет Спорт

СЕХА лигата со 10 екипи, Еурофарм Пелистер во група со Загреб, Веспрем..!

Слободен печат
Новата натпреварувачка сезона во СЕХА Газпром лигата според најавите ќе стартува на 10 октомври, одлучи раководството на ова регионално натпреварување. Овој пат лигата ќе има...
Ракомет Спорт

ЛШ: И унгарскиот Сегед со навивачи ќе го пречека Вардар 1961

Слободен печат
Откако во првото коло од Лигата на шампионите во Белорусија имаше публика на дуелот Мешков Брест-Вардар 1961 истото се очекува да се случи во третото...
Ракомет Спорт

Вардар со Стоилов и тројца голмани ја брка првата победа во ЛШ

Слободен печат
ЕХФ ги објави составите на Мешков Брест и Вардар 1961 за денешниот натпревар во Белорусија (18.45 часот) во првото коло од групната фаза во Лигата...
Ракомет Спорт

ЛШ: Вардар 1961 стартува во Брест, македонски дуел Лазаров против Манасков

Слободен печат
Денеска со натпреварите Мешков Брест-Вардар 1961 и Целје-Алборг кои започнуваат од 18.45 часот стартува новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите. Поради коронавирус и...
Ракомет Спорт

Скубе: Ќе биде чудно да се игра против моите пријатели од Вардар!

Слободен печат
Годинава и Сташ Скубе го напушти Вардар 1961 и одлучи кариерата да ја продолжи во редовите на белорускиот клуб Мешков Брест. Судбината сакаше уште во...
Ракомет Спорт

ЛШ, Талески: Се надевам на добар резултат против Мешков Брест! (ВИДЕО)

Слободен печат
Актуелниот европски првак Вардар 1961 се подготвува за утрешниот прв натпревар од новата сезона во ЕХФ Лигата на шампионите против Мешков Брест со почеток од...
Ракомет Спорт

Вардар дури осми фаворит за освојување на титулата во ЛШ!

Слободен печат
Светските обложувалници непосредно пред почетокот на новата сезона во машката ракометна Лига на шампионите го предвидуваат шампионот. Букмејкерите сметаат дека Барселона во сезоната 2020/21 има...
Ракомет Спорт

Вардар се подготвува за првиот меч сезонава во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Денеска актуелниот европски шампион ги продолжи подготовките за новата натпреварувачка сезона 2020/21 во Лигата на шампионите. „Црвено-црните“ се целосно фокусирани на првиот дуел со Мешков...
Ракомет Спорт

Алушовски: Веспрем сосема заслужено триумфира, не успеавме да го изненадиме со игра 7 на 6

Слободен печат
Екипата на Вардар загуби во финалето на СЕХА Лигата со 27:35 и титулата му ја предаде на унгарскиот Веспрем. Унгарците уште на самиот почеток направија...
Ракомет Спорт

Вардар поразен, титулата во СЕХА за Веспрем

Слободен печат
Денеска во големото финале на Фајнал-фор турнирот во Задар (Хрватска) македонскиот претставник Вардар 1961 загуби од Веспрем со 27:35 (12:15). За унгарската екипа ова е...