7 C
Скопје

Tag : голман

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Цел свет му се смее на рускиот голман Ломајев!

Слободен печат
Еден комичен момент ни доаѓа од руските натпревари, поточно од второлигашкиот меч помеѓу екипите на Оренбург и Крилја Совјетов. Главна „ѕвезда“ беше голманот на гостинската...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Сите одбрани на Митревски со кои ги излуде ракометарите на Спортинг

Слободен печат
Голманот на македонската ракометна репрезентација, Никола Митревски, од натпревар во натпревар продолжува да прикажува фантастични партии и во дресот на Порто. Токму Митревски беше во...
Спорт Фудбал

Тер Штеген останува на голот на Барселона уште пет години, од клаузулата боли глава

Слободен печат
Марк Андре Тер Штеген ќе биде на голот на каталонскиот клуб најмалку до 2025 година, а доколку некоја екипа сака да го купи ќе мора...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Тренер генијалец, извади играч од средниот ред за да внесе – втор голман

Слободен печат
Фудбалската тактика постојано еволуира, тренерите постојано се обидуваат да пронајдат нови иновации со кои ќе го надмнудрат противникот. Вообичаено тоа е комплетна промена на фудбалсата...
Спорт Фудбал

Проблем за селекторот: Голманот Божиновски позитивен на коронавирус

Слободен печат
Репрезентативниот голман, Даниел Божиновски доби позитивен тест на ковид-19 и нема да биде во составот на македонската А репрезентација за ноемвриските натпревари против Грузија (12....
Спорт Фудбал

Барса за 80 милиони евра ќе го продаде Тер Штеген!?

Слободен печат
Како што инфомираат медиумите во Шпанија голманот на каталонскиот гигант би можел да ја продолжи кариерата во Германија. Чуварот на мрежата од редовите на Барселона,...
Спорт Фудбал

Уште еден Ѓоковиќ маестрален: Светски феномен со пет одбранети пенали по ред!

Слободен печат
Новак Ѓоковиќ доминира во светскиот тенис, а уште еден спортист од Србија кој исто така се презива Ѓоковиќ може да биде горд на досегашната статистика....
Спорт Фудбал

Лампард објасни зашто го пријави пензионерот Чех за Премиер лигата

Слободен печат
Вчера Челси ја шокира фудбалската јавност со објавата дека во продолжението од Премиер лигата го пријави актуелниот клупски функционер Петр Чех, кој кариерата ја заврши...
Спорт Фудбал

Почина легендарниот француски голман Бруно Мартини

Слободен печат
Мартини бил хоспитализиран откако доживеал срцев удар за време на тренинг на Монпелје минатата недела. Најголемиот дел од кариерата, Бруно Мартини го помина во Оксер...
Слајдер Спорт Фудбал

Илиев блескаше во Лондон на дебито за Шрусбери таун! (ВИДЕО)

Слободен печат
Македонскиот репрезентативен голман од Арсенал е на позајмица во Шрусбери таун кој настапува во првата англиска лига, или трета по квалитет во таа земја, после...