• голман

ВИДЕО: Прекрасна одбрана во финишот, Илиев го спаси словачкиот Серед од пораз

Во рамките од шестото коло во најсилното словачко првенство составот на Серед одигра реми на гостувањето кај Тренчин без голови (0:0). За Серед ова е второ реми сезонава за моментно деветто место на табелата во тамошниот шампионат со пет бодови. Клубот на нашиот чувар на мрежата го објави моментнот, односно одбраната во самиот финиш од …

ВИДЕО: Прекрасна одбрана во финишот, Илиев го спаси словачкиот Серед од пораз Read More »