Tag : најдобар играч

Спорт Фудбал

Пандев најдобар според фановите, Џенова потсети на неговиот гол од 40 метри! (ВИДЕО)

Слободен печат
Читателите на „pianetagenoa1893“ го прогласија македонскиот репрезентативец за најдобар играч на Џенова во минатата сезона 2019/20. Горан Пандев го освои првото место во изборот на...
Ракомет Спорт

СТРУГА 2020: МВП признанието за Мандалиниќ, најдобар голман Чаневски!

Слободен печат
После завршувањето на традиционалниот турнир во Струга, беа прогласени најдобрите играчи, а тие доаѓаат од Еурофарм Пелистер и Вардар 1961. За најдобар голман е прогласен...
Спорт Фудбал

Манчестер сити го има најдобриот играч во Премиер лигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Фудбалерот на Манчестер сити, Кевин де Брујн е најдобар играч во Премиер лигата за минатата натпреварувачка сезона 2019/20. Играчот за врска кај „граѓаните“ стана третиот...