29 C
Скопје

Tag : Тимур Дибиров

Ракомет Спорт

Дибиров не си оди од Вардар, потпиша нов договор

Слободен печат
Миленикот на „Комитите“, и еден од најзаслужните за двете европски титули на Вардар, Тимур Дибиров, останува во „црвено-црното“ семејство и во иднина. Дибиров потпиша нов...
Ракомет Спорт

Недановски: Ни недостасуваа неколку клучни играчи, но тоа не е оправдување

Слободен печат
Вардар 1961 загуби убедливо од Војводина во Нови Сад (Србија) во последниот натпревар од групната фаза во СЕХА Газпром лигата. Недостасуваа многу важни играчи на...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Дибиров и Чаневски во СЕХА тимот на месецот

Слободен печат
Крилото на Вардар, Тимур Дибиров и голманот на Е. Пелистер, Градимир Чаневски се избрани во тимот во СЕХА лигата. Најдобриот настап на Дибиров беше во...
Ракомет Спорт

Дибиров: Доколку сакаме да напредуваме мора да почнеме од Порто

Слободен печат
Ракометарите на Вардар утревечер (20.45 ч.) ги продолжуваат настапите во Лигата на шампионите и прв предизвик е гостувањето кај португалскиот шампион Порто. Крилото на вардарци,...
Ракомет Спорт

Дибиров: Среќни сме што сме на терен, со нетрпение го очекуваме дуелот со Нексе

Слободен печат
Ракометарите на Вардар со победата над Војводина пред два дена ја отворија годината, а веќе во февруари ги очекува пеколен ритам. Вардарци наредниот месец треба...
Ракомет Спорт

Ракометни ѕвезди кое нема да играат во Египет: Карабатиќ, Винцек, Пекелер, Екберг, Палмарсон, Дибиров…

Слободен печат
Светското ракометно првенство кое денеска започна во Египет ќе биде ослабено за едни од најдобрите ракометари на денешницата кои поради повреди или страв од пандемијата...
Ракомет Спорт

Дибиров: Можеме и мораме, прво да ја поминеме групата во ЛШ!

Слободен печат
Без седуммина ракометари на првиот собир во 2021 година, тренерот Стевче Алушовски ги собра играчите и почна со подготовките за пролетниот дел од сезоната. Вардар...
Ракомет Спорт

Дибиров: Дуелите меѓу Вардар и Киелце се ракометна класика, одиме на победа

Слободен печат
Ракометарите на Вардар утре (18.45 часот) ги продолжуваат натпреварите во Лигата на шампионите и тоа по пауза од речиси еден месец. Ривал на „црвено-црните“ е...
Ракомет Спорт

Дибиров: Мора да победиме против Порто и да потврдиме дека сме на добар пат

Слободен печат
Екипата на Вардар утревечер ги продолжува настапите во Лигата на шампионите и тоа против екипата на Порто. Вардарци минатата недела против Фленсбург го разбија малерот...
Ракомет Спорт

Дибиров: Секогаш правиме вакви пресврти

Слободен печат
Вардарци обезбедија ново финале во СЕХА лигата откако во драматична завршница успеа да го победи хрватскиот ППД Загреб со 30:29 по подобро изведување на седмерци....