Tag : струга

Вести Македонија

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ е кауза која е повеќе од појаничарените јуришници на власта, за чии грешки во минатото му зе извинуваме на народот (ВИДЕО)

Бојана Нојиќ
Вчера кога напишав дека денеска ќе бидам во Маруништа, имаше и такви кои велеа види го овој не знае каде ќе оди, ќе одел во...
Вести Македонија

Изминатата седмица во Охрид 27, во Струга 54 и во Дебар осум потврдени случаи на ковид-19

Слободен Печат
Седмичниот билтен на Центарот за јавно здравје од Охрид што ги опфаќа општините Охрид, Дебрца, Струга, Вевчани, Дебар и Центар Жупа покажува дека во периодот...
Хроника

Возило излета од пат, повреден млад Германец

Слободен печат
Во сообраќајна незгода која се случила синоќа во раните утрински часови, возило „шкода“ излета од патот, при што тешко е повредено младо момче, информира МВР....
Вести Избори 2020

До 11 часот излезноста на изборите во Охрид 16,3, во Струга 10,2 отсто 

Слободен печат
На предвремените парламентарни избори до 11 часот во Охрид на гласање излегле 16,31 отсто од лицата со право на глас. Излезноста во Општина Дебрца до...
Вести Избори 2020

Гласаат инфицираните со коронавирусот и лицата во самоизолација во Охрид и Струга

Слободен печат
Правото на глас на предвремените парламентарни избори денеска го остваруваат 38 лица од Охрид кои се во самоизолација или се позитивни на коронавирусот. -Гласањето на тие...
Вести Избори 2020 Слајдер

Заев: Исполнета е мисијата, целта, аманетот од нашите предци и родители- да имаме земја која е целосна заштитена

Слободен печат
Со сите одлуки демонстриравме храброст и одлучност, не калкулиравме со рејтинг, затоа сме различни. Ако беше борба за власт, ќе калкулиравме, Донесовме исправни одлуки, ги...
Вести Избори 2020

Митрески: Дурловски нема сила да излезе на ТВ соочување со нашиот носител на листа (ВИДЕО)

Слободен печат
Во 2016 година седнавме и се договoривме дека сме различни по многу основи, етничка припадност, верска припадност, професија, по многу други работи, ама имаме иста...
Вести Избори 2020

Заев од Струга: Да останеме на вистинскиот пат, режимот веќе никогаш нема да се врати

Слободен печат
Да останеме на вистинскиот пат. Докажавме дека можеме, а можеме уште повеќе и уште подобро. Не само што ги исполнивме целите, туку изградивме и пријателство....
Вести Избори 2020

Шекеринска: За две и пол години ја извадивме државата од калта во која не бутна ДПМНЕ

Слободен печат
Сакам да ви кажам да ви кажам дека навистина е задоволство кога на многу места ќе чукнете на врата ќе ги видите како граѓаните излегуваат...
Вести Македонија

Изминатата седмица во Охрид и Струга по 44 потврдени случаи на Ковид-19

Слободен печат
Изминатата седмица во Охрид е регистрирано присуство на Ковид-19 кај 44 лица, исто колку и во соседна Струга. Во Дебар изминатата седмица е потврден коронавирус...