18 C
Скопје

Tag : градимир чаневски

Ракомет Спорт

Е. Пелистер оди на трофејот во Купот

Слободен печат
Екипата на Е. Пелистер има големи очекувања во завршницата во ракометниот Куп на Македонија. Капитенот на Е. Пелистер, Градимир Чаневски смета дека екипата може да...
Ракомет Спорт

ВИДЕО: Дибиров и Чаневски во СЕХА тимот на месецот

Слободен печат
Крилото на Вардар, Тимур Дибиров и голманот на Е. Пелистер, Градимир Чаневски се избрани во тимот во СЕХА лигата. Најдобриот настап на Дибиров беше во...
Ракомет Спорт

Чаневски: Целта е да извадиме позитивен резултат во Битола

Слободен печат
Еурофарм Пелистер ги продолжува настапите во Лигата на Европа со осминафиналната пресметка со Магдебург. Првиот дуел од двомечот со германскиот тим се игра утревечер во...
Ракомет Спорт

Чаневски: Се подготвуваме, патуваме во Данска без ниту еден меч!

Слободен печат
Играчите предводени од тренерот на Жељко Бабиќ се мотивирани и подготвени за европското деби. Во вторник (27 октомври) со почеток од 18.45 часот во Данска...
Ракомет Спорт

СТРУГА 2020: МВП признанието за Мандалиниќ, најдобар голман Чаневски!

Слободен печат
После завршувањето на традиционалниот турнир во Струга, беа прогласени најдобрите играчи, а тие доаѓаат од Еурофарм Пелистер и Вардар 1961. За најдобар голман е прогласен...
Ракомет Спорт

Чаневски со најдобрата одбрана на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во претпоследниот натпревар оваа сезона во Лигата на шампионите Еурофарм Работник загуби на гостувањето кај Кокс со резултат 23:21. Голманот на битолскиот клуб, Градимир Чаневски...